Hlavní stránka / Akademie / Jak sázet na sport / Fotbal / Faktor 2: Forma

Sázení na fotbal - důležité faktory, díl 2: Forma hráčů a týmů

odds

Zajímá vás, jak sázet na fotbal úspěšně? V tomto článku budeme hovořit o tom, jak aktuální forma hráčů a týmů ovlivňuje předzápasové šance na výhru a jak tyto informace zahrnout do sázkového tipu.


Jak sázet na fotbal – základy formy

Četli jsme mnoho novinových článků, které zmiňují formu jako ten rozhodující faktor, který ovlivňuje tipování na výsledek, nebo dokonce konečné skóre. Typicky se setkáte se statistikou, která rozlišuje pouze výhry, remízy a prohry – např. P - R - V - V - V - V - V - V. Je pravda, že pokud má konkrétní fotbalový tým z posledních šesti zápasů šest výher, má úctyhodnou formu. Statistika šesti výher v posledních šesti zápasech naznačuje, že pravděpodobnost úspěchu je vyšší, než kdyby posledních šest zápasů tým prohrál. To uznáváme a je dobré brát na to ohled. To ale nestačí. Je nutné se podívat na tyto zápasy více do detailu. Velmi záleží na tom, jaké zápasy to byly, proti komu, v jaké soutěži...

Forma a sázení – jak hodnotit formu týmů při tipování?

star Minulá vs. aktuální sezona

Je jasné, že pokud je teprve začátek nové sezóny, měli byste spíše přehlížet výsledky z té předchozí, zvláště pokud se mužstvo obměnilo nebo vstupuje do sezony s jiným trenérem. Jednoduše řečeno, pokud chceme zjistit formu jako faktor pro sázení, pak je jedna nedávná výhra důležitější než tři vítězství na konci minulé sezóny.

star Liga, pohár nebo přátelák?

Zároveň byste si také měli zjistit, jaké ligy nebo poháru se prezentované výsledky zápasů týkají. Je naprosto bez diskuse, že výhra například v italské Sérii A (nejvyšší soutěži) je mnohem cennější než výhra v poháru proti druholigovému týmu. Ne všechny výhry jsou tedy rovnocenné. Myslete na to.

star Domácí vs. venkovní zápasy

Pokud je to možné, tak si zároveň prověřte, zda se jedná pouze o statistiky domácích, venkovních nebo všech zápasů konkrétního týmu. Když uvidíte statistiku 6 výher a 0 proher a všechny jsou na domácím stadionu, tak je jasné, že při venkovním zápase to nemá takovou relevanci.

star Náhodné události, chyby rozhodčích

Když budete mít čas, podívejte se také na takzvané nahodilé události. Byly poslední výhry důsledkem několika pochybných červených karet na soupeřově straně? Nebo pomohli rozhodčí svými chybami - špatně odpískanou penaltou či nesprávně odmávaným ofsajdem? Pokud je vaše odpověď ano: opravdu chcete přikládat nějakou váhu takto zkreslené statistice? V zájmu vaší peněženky doufáme, že tentokrát odpovíte ne.


Tímto jsme detailně prozkoumali způsob, jakým zahrnout formu týmů a nedávné zápasy do sázkového tipu. U většiny světových lig by obvykle neměl být problém najít dostatek informací u posledních několika zápasů. Sledujte sestřihy zápasů, čtěte zprávy, googlete. Pak si snadno můžete udělat vlastní názor na aktuální formu. Když u televize a internetu strávíte dost času a vynaložíte úsilí ke zpracování toho, co jste viděli, můžete mít náskok před bookmakerem.


tr ŠkolaSázení.cz - dnes vám doporučujeme:

watches Kvalitní sázení v mobilu a na tabletu: Hledáte spolehlivou aplikaci pro sázení v češtině na všem mobilu či tabletu? Mohu vám doporučit aplikaci od Tipsportu. Na sázky LIVE u televize či na stadionu aplikace funguje perfektně, sázet můžete také na úplně všechny předzápasové kurzy. Navíc vám aplikace poslouží i jako zdroj informací - můžete v ní sledovat živé skóre a číst si v databázi výsledků zápasů.

NOVINKA: ŽIVÉ PŘENOSY NA MOBILU - Nově můžete sledovat živé přenosy a sázet LIVE přímo na vašem mobil v aplikaci pro Android nebo iOS. Doporučuji například na Tipsport extraligu nebo noční přenosy z NHL!

Stáhněte si zdarma aplikaci pro Android nebo aplikaci pro iPhone/iPad, a vyzkoušejte si ji sami. Není povinná registrace. Aktuálně však platí pro nové hráče akce - uvítací bonus až do výše 10.000 Kč (detaily najdete v sekci Sázení online).


Kam dál?

Fotbal - všechny články
Jak sázet na sport - výpis
Akademie Škola Sázeni CZ - všechny lekce
Hlavní strana Škola Sázení CZ - jak sázet, tipy na sázení

V tomto článku jsme si ukázali další triky, jak sázet na fotbal a vydělávat. Článek je součástí série Jak sázet na fotbal - a kromě fotbalu naleznete na našem webu další články o sportovním sázení. Navštivte sekce Akademie a Jak sázet na sport.