Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové programy / Poker Stove - návod

Poker Stove - výpočet šance proti soupeřově range karet

pokerstove
Stáhnout program PokerStove

Zde si můžete stáhnout zdarma PokerStove - užitečný program, který používají i profesionální hráči pokeru.

info Co umí PokerStove?

Tento užitečný program vám dokáže vypočítat pravděpodobnost výhry či prohry v závislosti na soupeřově range. Dokáže vypočítat šanci na výhru, i když neznáte přesné soupeřovy karty, ale odhadujete ho na několik možných kombinací, čili mu dáváte "range". Například páry 9-9 a výše plus AK, AQ. Poker je totiž hrou, kde nikdy nemáme kompletní informace. I ti největší profesionálové dokáží jen zhruba odhadovat, jaké různé karty soupeř může mít.

info Stačí mi program PokerStove na to, abych vyhrával?

Pomůže vám, ale nevyhraje za vás handu. Při hře nestihnete vše vypočítat, než vyprší time bank. Potřebujete komplexní pokerové vzdělání, abyste se naučili rychle se rozhodovat včas. K tomu vám doporučujeme stát se členem PokerStrategy.com - bezplatné online pokerové školy. Získáte zde $20 zdarma na poker, strategické články a komentovaná poker videa česky. Také každý den můžete navštívit bezplatné online živé lekce pokeru.

ps Stát se členem PokerStrategy.com

info NÁVOD: Jak zadat karetní kombinace hráčům?

Nejprve zadáte v Player 1 svoje karty, například AhKh (srdcové eso a srdcový král). U svého soupeře po kliknutí na tlačítko Player2 můžete zadat jeho karty. Pokud je neznáte, klikněte na záložku Preflop, kde zadáte tzv. range možných karet, které myslíte, že by mohl držet. Vy například myslíte, že soupeř má pár od 10-10 (píše se jako TT) výše, tedy TT, JJ, QQ, KK nebo AA, nebo vysoká esa od AQ, tedy AQ nebo AK. Tuto soupeřovu range naklikáte na přehledném diagramu karetních kombinací. Poté dejte OK. Tlačítko RD označí jakou soupeřovu range všechny handy, tedy protivník může držet jakoukoliv náhodnou kombinaci.

info NÁVOD: Jak zadat případně flop / turn / river?

Samozřejmě můžete do výpočtu zahrnout i karty na flopu a podobně. Stačí doplnit karty do pole "Board" - buď zápisem ručně, nebo pomocí select vyberete klikáním karty. Položka Dead Cards vám umožňuje označit vyřazené karty, tedy ty, které už nemohou padnout.

info NÁVOD: Jak vypočítat value?

Nakonec stisknete tlačítko "EVALUATE". My jsme zadali šanci před flopem s AhKh proti soupeřově rangi (TT+,AQs+,AQo+} a vyšla nám šance na výhru celkem 51,6%, takže v podstatě coinflip.


PokerStrategy.com - informace o pokerové škole
Pokerový software - vše >>
Poker tipy a strategie - vše >>
Hlavní stránka >>