Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Super System / AK - jak hrát Ace-King

Jak hrát s A-K - eso král před flopem a na flopu | Super System

Nejlepší nepárová kombinace v Texas Hold'em je A-K. Ace-King, známý také Big Slick, je jednou z nejprofitabilnějších kombinací, pokud jej zahrajete správně. Přečtěte si, jaká je optimální strategie hry s ace king před flopem, na flopu a dalších streets, a prohlédněte si názorné příklady hand. (Doyle Brunson Super System - str. 471-478)

A-K - jak hrát před flopem

Už jsem zmínil, že bych raději dostal Ace-King než A-A nebo K-K. Většině hráčů to přijde překvapivé. Ale není. Brzy uvidíte proč.

Samozřejmě, vím, že A-K nikdy neporáží A-A nebo K-K, pokud byste je hráli přímo proti sobě v all-inu. A-K by ani neporáželo 2-2. (A-K proti 2-2 = 48% proti 52%.) Já vím. Ale nemluvím tu o procentuálních šancích all-inu před flopem, mluvím tu o hraní pokeru a o tom, jaké dobře se hraje daná handa před flopem, na flopu a dále.

A-K je "lepší" kombinace než dvě esa nebo dva králové ze dvou důležitých důvodů:

(1)

Vyhrajete více, když trefíte handu.

(2)

Prohrajete méně peněz, když handu netrefíte.

Důvod, proč můžete vyhrát více peněz s A-K než se dvěma esy (nebo kingy), je že se jedná o drawing hand, a ne o hotovou handu. Mám tím na mysli, že s A-K nemáte nic, dokud něco netrefíte na flopu. Takže se této handy můžete opravdu jednoduše zbavit. Nejste k ní připoutaní tak jako k A-A nebo K-K. A to je důvod, proč s Ace-King prohrajete méně peněz.

Je určitý rozdíl mezi A-K suited (obě ve stejné barvě) a A-K offsuit. (Pokaždé, když je kombinace v barvě, je o něco silnější než offsuit. To zvláště platí pro A-K, se kterým můžete trefit nejvyšší flush.) Velký rozdíl mezi těmito handami je, že vám stačí jen 3 karty do flushe s A-K suited. Jistě, s A-K off můžete vytvořit 2 různé flushe, ovšem potřebujete do nich 4 karty, a to je mnohem těžší získat. A navíc flush s Kingem nemusí být nejvyšším flushem, pokud soupeř drží eso do flushe.

V následujícím textu budu někdy ignorovat rozdíl mezi A-K suited a A-K offsuit. Radím vám, abyste je hráli stejným způsobem. Ovšem měli byste vždy mít na paměti, že A-K suited má trochu vyšší value a můžete je hrát o něco málo silněji.

Důvod, proč je A-K flexibilnější než A-A nebo K-K, je, že můžete hrát silně a nebo hrát pomalu, abyste později dali raise. Také bych hrál A-K z jakékoliv pozice na rozumnou sázku. A také čas od času s A-K pošlu vše all-in před flopem (jak velmi brzy ukáži).

Konkrétně v úvodní pozici dám vždy raise. Pokud dostanu re-raise, pravděpodobně dorovnám... ačkoliv nemám rád dorovnávání raisu s A-K (na rozdíl od většiny hráčů). Rád s A-K raisuji.

Ve střední pozici, pokud přede mnou někdo raisoval, bych jen dorovnal. Neraisoval bych, protože bych pak pravděpodobně stál jen proti 1 hráči. Chtěl bych, aby se mnou vstoupil do hry alespoň jeden další protihráč.

V pozdní pozici bych s A-K pravděpodobně raisoval, především pokud bych hrál na buttonu.

Jsou případy, kdy bych mohl jít dokonce all-in s A-K. Řekněme, že jsem navyšoval z úvodní pozice a pár lidí za mnou jen dorovnalo. Když přijde řada na hráč na buttonu a ten dá raise... V takovém případě bych si myslel, že se snaží ukrást pot z dobré pozice, protože jediný protihráč, kterého by se mohl obávat, bych byl já. Ostatní hráči svým callem projevili spíše slabost. Takže bych mohl re-reraisnout all-in v takové situaci.

Nebo pokud bych seděl na buttonu a tři další lidé přede mnou byli ve hře, mohl bych jít all-in. V tu chvíli bych to byl já, kdo se snaží ukrást pot, i když bych věděl, že pokud bych dostal call, byl bych pravděpodobně horší.

2. Jak hrát A-K na flopu

Pokud se s A-K nevylepším na flopu, budu hrát pořád stejně, bez ohledu na to, jestli flop mohl pomoct někomu dalšímu. Například pokud by padly 3 nízké karty... nebo pár... nebo tři karty do postupky či flushe... nebo cokoliv, co nepomohlo mé handě - způsob, jakým hraji A-K je celkem jednoduchý. Až na výjimky, které představím později, hraji A-K takto:

Pokud jsem byl ten, kdo navyšoval před flopem, vsadil bych na flopu z jakékoliv pozice. Pokud jsem před flopem dorovnal s A-K, dal bych check. Pokud by přede mnou někdo vsadil, složil bych.

Continuation bet s A-K: Jak už jsem řekl, hraji tímto způsobem (skoro) všechny své handy, protože když jsem navýšil před flopem, reprezentoval jsem silnou handu. Takže vsadím na flopu bez ohledu na to, co přijde. Udělám to devětkrát z deseti případů*.

* Poznámka redakce: Continuation bet je dnes o něco složitější načasovat, protože v dnešní době tento herní prvek používá každý hráč a dostanete na flopu mnohem častěji call, než v době psaní této knihy.

Asi jste si všimli, že je to rozdíl oproti způsobu, jakým hraji A-A a K-K. S jedním z těchto párů v úvodní situaci bych checknul, pokud by na flop přišly tři karty do postupky či flushe. Mám handu, ale hraji ji pomalu. Ovšem jestliže s A-K netrefím flop, pak bluffuji. Zahraju svou handu silně, vypálím jednu sázku a pokusím se pot ukrást. Pokud někdo dorovná nebo raisne - pak už s A-K nebudu pokračovat a vzdám pot. Oproti tomu s A-A nebo s K-K bych se musel složitě rozhodovat.

Špatné flopy pro continuation bet: Pokud tedy hraji s A-K a na flopu chci bluffovat sázkou, vsadím zhruba 2/3 potu. Ovšem jsou zde výjimky. Vrátím se zde ke strategii s A-A a K-K. Pokud například přijde flop ♥J ♥10 ♥9 a já držím A♣ K♣, pak nikdy nebluffuji. Dokonce ani když dvě z karet budou pasovat do vysoké postupky, například ♣J ♥10 4♦, pak s A-K také nevsadím. Někdo určitě něco trefil a moji sázku by přinejmenším dorovnal.


Warning: include_once(http://www.skolasazeni.cz/poker/creatives/randomad-10hr.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/86698/virtual/www/domains/skolasazeni.cz/poker/content/content-doyle-brunson-jak-hrat-ak-ace-king.php on line 135

Warning: include_once(): Failed opening 'http://www.skolasazeni.cz/poker/creatives/randomad-10hr.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/86698/virtual') in /data/web/virtuals/86698/virtual/www/domains/skolasazeni.cz/poker/content/content-doyle-brunson-jak-hrat-ak-ace-king.php on line 135


Část 3 - jak hrát Q-Q
Doyle Brunson Super System - všechny články >>
Poker strategie a tipy - přehled článků >>
Hlavní stránka >>