Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Super System / QQ - jak hrát queeny

Jak hrát s Q-Q - dámy před flopem a na flopu | Super System

Dvě queeny, Q-Q, je také prémiovým párem na ruce, ovšem někdy se s ním dostanete do problémových situací. Je potřeba chovat se k ní jinak než k esům či kingům, aby se tato kvalitní handa pro vás nestala neprofitabilní. Přečtěte si, jaká je optimální strategie hry s Q-Q před flopem, na flopu a dalších streets. (Doyle Brunson Super System - str. 478-480)

1. Jak hrát Q-Q před flopem

Zařadil jsem Q-Q do zvláštní kategorie pod esa a kingy z toho důvodu, že je to speciální handa, která vyžaduje zvláštní zacházení. Brzy uvidíte proč.

Když dostanu pár Queen na ruku, hraji je velmi opatrně. Snažím se je nehrát příliš silně z jaekékoliv pozice. Dokud nenastane dobrá příležitost, obvykle nejdu all-in s queenami před flopem. Dobrou situací mám na mysli třeba hru, kdy sedím na pozdní pozici a přede mnou čtyři lidé jen dorovnali raise. Zde bych mohl uvažovat o all-inu s Q-Q, použil bych jak sílu své kombinace, tak pozici.

Pokud jste all-in proti A-A nebo K-K, máte jen 19% šanci na výhru. Pokud proti A-K, pak jste jen 56% favorit. Když hráči jdou all-in před flopem, obvykle drží jednu z těchto tří nebo čtyř kombinací.

Takže vaše peníze nejsou moc v bezpečí, pokud jdete all-in před flopem s Q-Q*. Pokud dostanete call, obvykle budete stát proti A-A, K-K nebo A-K, v takovém případě budete mnohem horší nebo jen mírně lepší.

* Poznámka redakce: Toto je myšleno pro velké stacky v cash games, tedy 50 Big blindů a více. V turnajích s malým stackem vesele posílejte s Q-Q all-in, protože vás pak dorovná i mnohem horší kombinace.

To neznamená, že Q-Q nemají určitou value. Mají. Jsou určitě lepší, než průměrná handa. Ale z výše uvedených důvodů zřídkakdy re-raisuji s Q-Q z jakékoliv pozice... pokud se nejedná o výjimečnou situaci.

Ovšem dám sám raise vždy, pokud přede mnou nikdo neraisoval, a to v jakékoliv pozici. Raise, především z úvodních pozic, bych s Q-Q jen dorovnával.

2. Jak hrát Q-Q na flopu

Také hraji Q-Q velmi obezřetně na flopu. Kdykoliv je hraji, snažím se trefit třetí Queenu. Pokud na flop přijde eso nebo král, hraji svou handu tak pomalu, jak je jen možné. Pokud někdo na flopu obsahujícím eso či krále vsadí s patřičnou dávkou autority, pak pravděpodobně vzdám pot.

Pokud na flop nepřijde eso nebo king, hraji Q-Q stejným způsobem, jako bych hrál A-A nebo K-K, včetně hry na turnu a riveru. Takže by možná stálo za to si přečíst kapitolu o hraní A-A a K-K.

Když vyloučím případy, kdy je na flopu eso či král (zhruba 50% všech flopů), jediná situace, kdy nehraju Q-Q stejně jako A-A či K-K, je flop s třemi karty do flushe. V takovém případě bych nechtěl jít all-in, protože soupeř může mít flush draw + overkartu (třeba eso), což by mu dalo zhruba 50% šanci na výhru. Zatímco pokud bych držel A-A a soupeř flush draw bez overkarty, byl bych 64% favorit.

Když budete mít tyto rozdíly na paměti, můžete hrát Q-Q na flopu, turnu a riveru stejným způsobem, jako esa a kingy. V podstatě hraji všechny páry na ruce do velké míry stejným způsobem, jako Q-Q. Je však potřeba neustále počítat s možností, že soupeř drží silnější pár.


Warning: include_once(http://www.skolasazeni.cz/poker/creatives/randomad-10hr.php): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /data/web/virtuals/86698/virtual/www/domains/skolasazeni.cz/poker/content/content-doyle-brunson-jak-hrat-qq-queen.php on line 75

Warning: include_once(): Failed opening 'http://www.skolasazeni.cz/poker/creatives/randomad-10hr.php' for inclusion (include_path='.:/data/web/virtuals/86698/virtual') in /data/web/virtuals/86698/virtual/www/domains/skolasazeni.cz/poker/content/content-doyle-brunson-jak-hrat-qq-queen.php on line 75


Doyle Brunson Super System - všechny články >>
Poker strategie a tipy - přehled článků >>
Hlavní stránka >>