Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Super System / QQ - jak hrát queeny

Jak hrát s Q-Q - dámy před flopem a na flopu | Super System

Dvě queeny, Q-Q, je také prémiovým párem na ruce, ovšem někdy se s ním dostanete do problémových situací. Je potřeba chovat se k ní jinak než k esům či kingům, aby se tato kvalitní handa pro vás nestala neprofitabilní. Přečtěte si, jaká je optimální strategie hry s Q-Q před flopem, na flopu a dalších streets. (Doyle Brunson Super System - str. 478-480)

1. Jak hrát Q-Q před flopem

Zařadil jsem Q-Q do zvláštní kategorie pod esa a kingy z toho důvodu, že je to speciální handa, která vyžaduje zvláštní zacházení. Brzy uvidíte proč.

Když dostanu pár Queen na ruku, hraji je velmi opatrně. Snažím se je nehrát příliš silně z jaekékoliv pozice. Dokud nenastane dobrá příležitost, obvykle nejdu all-in s queenami před flopem. Dobrou situací mám na mysli třeba hru, kdy sedím na pozdní pozici a přede mnou čtyři lidé jen dorovnali raise. Zde bych mohl uvažovat o all-inu s Q-Q, použil bych jak sílu své kombinace, tak pozici.

Pokud jste all-in proti A-A nebo K-K, máte jen 19% šanci na výhru. Pokud proti A-K, pak jste jen 56% favorit. Když hráči jdou all-in před flopem, obvykle drží jednu z těchto tří nebo čtyř kombinací.

Takže vaše peníze nejsou moc v bezpečí, pokud jdete all-in před flopem s Q-Q*. Pokud dostanete call, obvykle budete stát proti A-A, K-K nebo A-K, v takovém případě budete mnohem horší nebo jen mírně lepší.

* Poznámka redakce: Toto je myšleno pro velké stacky v cash games, tedy 50 Big blindů a více. V turnajích s malým stackem vesele posílejte s Q-Q all-in, protože vás pak dorovná i mnohem horší kombinace.

To neznamená, že Q-Q nemají určitou value. Mají. Jsou určitě lepší, než průměrná handa. Ale z výše uvedených důvodů zřídkakdy re-raisuji s Q-Q z jakékoliv pozice... pokud se nejedná o výjimečnou situaci.

Ovšem dám sám raise vždy, pokud přede mnou nikdo neraisoval, a to v jakékoliv pozici. Raise, především z úvodních pozic, bych s Q-Q jen dorovnával.

2. Jak hrát Q-Q na flopu

Také hraji Q-Q velmi obezřetně na flopu. Kdykoliv je hraji, snažím se trefit třetí Queenu. Pokud na flop přijde eso nebo král, hraji svou handu tak pomalu, jak je jen možné. Pokud někdo na flopu obsahujícím eso či krále vsadí s patřičnou dávkou autority, pak pravděpodobně vzdám pot.

Pokud na flop nepřijde eso nebo king, hraji Q-Q stejným způsobem, jako bych hrál A-A nebo K-K, včetně hry na turnu a riveru. Takže by možná stálo za to si přečíst kapitolu o hraní A-A a K-K.

Když vyloučím případy, kdy je na flopu eso či král (zhruba 50% všech flopů), jediná situace, kdy nehraju Q-Q stejně jako A-A či K-K, je flop s třemi karty do flushe. V takovém případě bych nechtěl jít all-in, protože soupeř může mít flush draw + overkartu (třeba eso), což by mu dalo zhruba 50% šanci na výhru. Zatímco pokud bych držel A-A a soupeř flush draw bez overkarty, byl bych 64% favorit.

Když budete mít tyto rozdíly na paměti, můžete hrát Q-Q na flopu, turnu a riveru stejným způsobem, jako esa a kingy. V podstatě hraji všechny páry na ruce do velké míry stejným způsobem, jako Q-Q. Je však potřeba neustále počítat s možností, že soupeř drží silnější pár.

Tipy na sázení online - sportovní tipy, kurzové sázení | Škola Sázení .cz


Škola Sázení .cz - Tipy na sázení - Jak sázet a vyhrávat

Vítejte na webu ŠkolaSázení.cz! Přinášíme vám zdarma cenné informace o úspěšném kurzovém sázení, se kterými máte o něco větší šanci porazit bookmakera a odejít domů s výherním tiketem. Najdete zde sázkové tipy, články, výpočty i recenze sázkových kanceláří.


Máme pro vás dobré zprávy. Už jen to, že vyhledáváte tipy na sázení a sázkové strategie, vás řadí mezi asi 20% nejlepších. Těch zbylých 80%, tedy drtivá většina sázkařů, totiž sází zcela bez rozmyslu, bez jakéhokoli plánu a systému, pouze "na pocit" a podle emocí.

Tito lidé se bohužel stávají snadnou kořistí bookmakerů, kteří mají vše správně spočítané a na chybách těchto sázkařských "ovcí" skvěle vydělávají. Jedna chyba za všechny: sázení takzvaných "plachet" - velmi dlouhých tiketů AKU, často složených se samých tipů na favorita. Vzhledem k tomu, že bookmakeři na favority obvykle kurzy uměle snižují, a tato ztráta se mnohokrát znásobí, nakonec na takovémto tiketu proděláte v průměru daleko více, než kdybyste sázeli podobně špatné tipy, ale jednotlivě. A těch pár milionářů, kteří se trefili a které sázkovky hrdě prezentují? Na každého z nich připadají desítky milionů prohraných korun, po dvacetikorunách, po jednotlivých tiketech, kde vždycky něco nevyšlo. Tuto statistiku vám ale sázkovky samozřejmě neukážou. Raději si přečtěte naši školu úspěšného sázení.


NOVINKA: Živé přenosy teď už i na mobilu a tabletu! Na webu Tipsport.cz můžete zdarma sledovat živé sportovní přenosy a stáhnout si nové mobilní aplikace pro Android / iPhone také s podporou živých přenosů.


info Nejnovější články o sázení:

sazeni online sazeni online sazeni online sazeni online
Psychologie sázení: Empatie, nálada a špatné rozhodování Psychologie sázení: Efekt zarámování Psychologie sázení: Stádový efekt Fotbal - důležité faktory 3: Vzájemné zápasy

Akademie pro sázkaře

grad hat

Největší škola sázení na českém internetu. Kompletní průvodce sázkovou problematikou, od základních výpočtů až po pokročilé techniky profi sázkařů.

Jak sázet - Časté dotazy

Zde vám odpovíme na nejčastější dotazy začínajících sázkařů.

q Kde si vsadit zdarma?
q Kde sledovat sport zdarma?
q Nejvýhodnější vstupní bonus?

Jak sázet na sport

grad hat

Vše, co potřebujete k úspěšnému sázení na sport, najdete v této sekci. Články, analýzy, cenné rady a triky, příklady ze sázkařské praxe.

Sázkové kanceláře - recenze

Přečtěte si srovnání nejlepších sázkových kanceláří na internetu podle kritérií Online sázky, live sázky, nabídka kurzů, síť poboček, vstupní bonus. Sledujeme pro vás i aktuální akce. Sázejte vždy tam, kde dostanete lepší nabídku. Buďte o krok napřed.


Nejvyšší bonusy sázkovek: Už vám vypršel bonus? Nevadí, změňte sázkovku a získejte nový vstupní bonus za registraci. Zde je malé srovnání vstupních bonusů sázkových kanceláří a jejich podmínky.

 1. Tipsport.cz - 10.000 Kč bonus - největší dostupný bonus. Bonus je 100% vkladu, vyplácí se hned poté, co naplníte celé bonusové konto. Stačí občas sázet, za každou sázku s kurzem nad 2,00 získáte 10% z výše vsazené částky do bonus konta. Je to tedy v podstatě 10% cashback. Doporučuji, málokde totiž dostanete podobné procento.

 2. Sport živě, sportovní přenosy

  Hodnotíme pro vás sázkové kanceláře a máme zde odkazy na stránky s živými sportovními přenosy. Sledovat sport živě a vsadit si LIVE můžete například na TV Tipsportu.

  O blogu Škola sázení CZ

  Web vznikl v roce 2013 jako blog skupiny lidí, kteří se více či méně věnovali kurzovému sázení na fotbalové a tenisové zápasy. Od založení napsali několik desítek článků na téma sázení na sport, například o psychologii, pravděpodobnosti nebo o analýze sázkových příležitostí.

  Web je čtenářům k dispozici zdarma, provoz hradí reklama na sázkové kanceláře.


  Najdete zde aktuální tipy na sázení, především sportovní tipy, a hodnotíme pro vás legální české sázkové kanceláře online. Kromě sekce tipy na sportovní sázení tu najdete i rady k nestandardním kurzovým sázkám, které jsou často profitabilnější než sportovní sázení. Na webu skolasazeni.cz najdete tipy na sázení, aktuální profitabilní sázkové příležitosti, strategie a sázkové systémy. Také pro vás máme recenze sázkových kanceláří, např. Tipsport, a životopisy profesionálních sázkařů, kteří se živí profitabilními tipy. Náš web najdete na Google pod dotazy "kurzove sazeni tipy", "tipy na sazeni", "tipy na sazky", nebo pokud vyhledáte "tipy na sportovni sazeni".
Doyle Brunson Super System - všechny články >>
Poker strategie a tipy - přehled článků >>
Hlavní stránka >>