Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Multi table turnaje / MTT - příklady hand

MTT turnaje - rozbor hand: analýza handy 1 | MTT strategie

Podívejte se na další ukázkovou handu z MTT turnaje a přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand mtt

Situace: Jedna z prvních hand v počáteční fázi online turnaje - freezout.

Vaše handa: Q♥ Q♦

Akce: Hráč A callne $10, hráč B raise na $40, C fold, hráč D dorovnává $40, hráč E také call $40, hráč F fold.

Otázka: Jaká je vaše hra?

Odpověď: Toto je právě ta správná akce, kterou před sebou chcete mít, pokud držíte dvě queeny na buttonu. Ostatní hráči vám budují slušný pot a akce je rychlá. Měli byste provést solidní raise, zhruba na $200, a podívat se co dál.

Také je zde možné jen callnout s queenami, snažit se trefit flop a hrát agresivně, pokud na flop nepřijde ani eso ani král. Není to špatná myšlenka, a já sám jsem queeny párkrát takto zahrál. Ale moje normální hra je raise.

Akce: Navýšíte na $200. Blindy fold. Hráč A fold. Hráč B callne $160, a hráč D fold. Hráč E na bigstacku jde all-in za $2200. Hlavní pot je nyní $1225, a vás stojí call $750. (Také je $30 v potenciálním side potu mezi B a E, který se vás netýká.)

Otázka: Call nebo fold?

Odpověď: Pokud B složí a pot zůstane tak, jak je, nabízí se vám 5:3 (37,5%) pot odds na call. Pokud B dorovná, pot bude přes $2000 a budete mít 8:3 (27,3%) pot odds ve 3 lidech. Vaším cílem je nyní snažit se uhodnout, co hráč C drží. Jsou čtyři možnosti.

1) Drží esa nebo kingy. Jste zhruba 18% underdog, a nemáte požadované pot odds.

2) Má A-K. Jste dokonce 56% favoritem, takže pot odds jsou velmi příznivé.

3) Má nižší pár jako J-J nebo T-T. Jste 80% favorit.

4) Blafuje, nebo hraje něco hloupého jako A-J suited. Znovu jste velký favorit.

Pokud si nejste z nějakého důvodu jisti, že drží esa nebo kingy, ostatní tři případy jsou pro vás velmi příznivé, takže musíte dorovnat. Mějte také na paměti, že online hráči posílají all-in jako bluff mnohem častěji než v živém pokeru. I to je další důvod pro call, takže dorovnejte.

Akce: Vy call all-in, hráč B fold. Protihráč E otočí A-K offsuit. Vaše queeny vydrží a vy zdvojnásobujete svůj stack.Další MTT handa - rozbor handy č. 2 >>

Všechny příklady MTT hand
Strategie MTT - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz