Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Multi table turnaje / MTT - příklady hand

MTT příklady: analýza handy 2 - Slabé K-6 suited

Podívejte se na další ukázkovou handu z MTT turnaje a přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand mtt

Situace: P 112. Několik hodin od začátku velkého turnaje. Na stole převažují spíše konzervativní hráči.

Vaše handa: K♥ 6♥

Akce: Hráč A fold.

Otázka: Jaká je vaše hra s touto handou?

Odpověď: V úvodní pozici byste se této handy měli zbavit. Po vás ještě hraje 8 hráčů, a vy nevíte, co drží nebo kolik z nich vstoupí do potu. Tohle není otázka agresivní/konzervativní hry. Jste prostě ve špatné pozici s marginální handou a váš stack je docela dobrý, tak prostě zahoďte.

V pozdní pozici byste s K-6 suited mohli uvažovat o nějaké akci. Pokud by k vám všichni foldli a vy byste seděli třeba jedno místo před buttonem, mohli byste zkusit malý raise. Po vás by na řadě byli už jen 3 protihráči, a tak byste mohli ukrást pot nebo být na flopu v pozici a mít navíc outs a šanci trefit flush, potenciální monster handu. Pokud by před vámi několik hráčů jen lipnulo, kombinace pot odds, dobré pozice a možnosti flushe by byla důvodem pro call. Předtím, než raisnete nebo callnete v živém turnaji, se vždy pořádně podívejte na hráče za vámi. Pokud sahají po kartách, je to dobré znamení. Pokud sahají po žetonech, je to špatné znamení. Pokud bych někoho viděl sahat po žetonech, zvolnil bych a sám sáhl po kartách.

Mějte na paměti, že abyste mohli takto hrát, musíte vědět, co se děje u stolu, a dávat si velký pozor na spekulativních flopech. Pokud dorovnáte proti 4 hráčům a na flop přijde A-K-T, máte problém. Abyste mohli vůbec před flopem callovat, musíte umět v podobné situaci na flopu v klidu zahodit.

Výsledek: Foldnete.


Předchozí MTT handa - rozbor handy č. 1 >>
Další MTT handa - rozbor handy č. 3 >>

Všechny příklady MTT hand
Strategie MTT - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz