Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Multi table turnaje / MTT - příklady hand

MTT - příklady hand: analýza 3 - Špatně zahrané Ace-Jack

Prohlédněte si ukázkovou handu z pokerového MTT turnaje, kde hero špatně zahrál Ace-Jack a přečtěte si analýzu handy od profesionála Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand mtt

Situace: Handa na začátku velkého turnaje.

Vaše handa: A♠ J♠

Akce: Hráč A fold.

Otázka: Foldnete, callnete, nebo raisnete?

Odpověď: Z praktického hlediska byste měli dorovnat. Teoreticky není A-J dost silné na hraní z takovéto brzké pozice. Ale u stolů je v úvodní fázi turnajů dost slabých hráčů, takže není až tak špatné podívat se na levný flop s marginální handou a jen se podívat na flopu, jestli něco chytíte a třeba se zdvojnásobíte.

Berte v úvahu, že za čím slabšího hráče se považujete, tím méně byste měli používat tuto strategii. Pokud myslíte, že jste nezkušený, prostě spekulativní handy zahoďte a hrajte jen pro value. Zahrávání si s marginálními handami je jen pro hráče, kteří vědí, kdy zahodit, když se dostanou do problémů (které většinou nastanou).

Raisování je spíše chyba, navyšte pouze pokud hráči na stole hrají málo hand a je velká šance, že ukradnete pot. Jinak když hrajete ace-jack z brzké pozice, chcete vidět levný flop, a ne vytvořit velký pot před flopem.

Akce: Ve skutečnosti navýšíte na $60. Hráči C,D,E a F všichni foldují. Hráč G navyšuje na $460. Blindy foldují. V potu je nyní $540 a vás stojí $400 na call.

Otázka: Co uděláte?

Odpověď: Zahodíte svou handu. Reprezentovali jste silnou handu na začátku, a váš protihráč vás rychle re-raisnul za dalších $400. Pokud jen nebluffuje, jaké handy mohou takto zahrát? Není jich mnoho - jen vysoké páry, ace-king, možná AQ suited. Každá handa, která by takto mohla logicky zahrát, vás poráží, a i další handy (např. desítky) jsou mírnými favority. Takže kdybyste dorovnali, pak byste museli doufat, že soupeř bluffuje. Stojí za to riskovat třetinu vašeho stacku? Mě ne. Prostě foldněte.

Akce: Ve skutečnosti dorovnáte.

Flop: J♥ 8♠ 5♦ ... Pot $940.

Otázka: Jste první na řadě. Co uděláte?

Odpověď: Check. Nyní máte pár jacků, ale váš protihráč vám sděloval, že má solidní handu. Nechte ho zahrát a rozhodněte se.

Akce: Checknete. Hráč G sází $820. Dorovnáte?

Odpověď: Nyní call nedává žádný smysl. Protihráč reprezentuje lepší handu, než je ta vaše. Pokud myslíte, že bluffuje, pošlete rovnou all-in, ať vyhrajete i zbytek chipů. (Pokud jen callnete, pot odds pro vás budou tak velké, že z vás stejně dostane protihráč i zbytek.) Pokud mu věříte, foldněte.

Akce: Doufáte, že soupeř bluffuje, a dorovnáte.

Turn: 4♥ ... Pot $2580.

Akce: Checknete, G vás pošle all-in za vyšich zbývajících $220. Dorovnáte?

Odpověď: Určitě. Dosáhli jste takzvaného inflexního bodu. To znamená, že vaš volba je buď opustit handu a zůstat jen s $220 do hry, nebo se zkusit zdvojnásobit a dostat se nad $3000. Jakákoli šance, že bluffuje, ospravědlňuje call, protože nechcete přežít jen s miniaturním stackem, když vás blindy už pomalu potápějí.

Akce: Dorovnáte, a hráč G ukazuje Q♠ Q♥. Jeho handa vydrží na riveru.


Předchozí MTT handa - rozbor handy č. 2 >>
Další MTT handa - rozbor handy č. 4 >>

Všechny příklady MTT hand
Strategie MTT - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz