Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Multi table turnaje / MTT - příklady hand

MTT - příklady hand: analýza 3 - Q-J suited v úvodní pozici

Queen-Jack suited v úvodní pozici. Podívejte se na další ukázkovou handu z MTT turnaje a přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand mtt

Situace: První hodina velkého turnaje.

Vaše handa: Q♦ J♦

Akce před vámi: Hráč A dorovnává. Hráč B fold. Hráč C call. V potu je $50.

Otázka: Foldnete, callnete, nebo raisnete?

Odpověď: Začátečníci tuto handu přeceňují, ale neměli by. Queen-Jack suited není hrozná handa, ale když někdo jiný má A-Q, A-J, K-Q nebo K-J, jste výrazně horší. Je to pěkná drawing handa, kterou si rádi zahrajte levně, ale měli byste být připraveni se ji rychle zbavit, pokud je před vámi nějaká větší akce. Protože karty jsou suited, obě diamantové, měli byste zde spíše dorovnat. A s Q-J mimo barvu byste po dvou callech v úvodní pozici měli foldnout.

Akce: Ve skutečnosti navýšíte na $60.

Příliš loose. Snažíte se ukrást pot a pravděpodobně počítáte s tím, že vaše handa bude mít potenciál na flopu v případě, že vás někdo z hráčů dorovná. To by sice nebyla špatná strategie v pozdní pozici, když by před vámi ještě nikdo neotevřel pot, ale nyní máte za sebou ještě šest hráčů, plus dva callery před vámi, kteří pravděpodobně oba mají lepší karty než vy. Co právě děláte je, že budujete pot, když jste underdog (výrazně horší). To rozhodně není doporučená strategie.

Akce: Hráči E a F fold. Hráč G call. Blindy foldují, hráči A, B, C fold. Pot je nyní $170.


Flop:   J♠ 4♦ 2♦ ... Pot $170.


Otázka: Jste první na řadě. Co uděláte?

Odpověď: Máte dobré i špatné zprávy. Dobrá zpráva je, že jste vyhnal ze hry callery před vámi. Špatná zpráva je, že hráč za vámi vás dost často bude porážet. Vzpomeňte si, že viděl dva callující hráče v úvodní pozici a raise na 4 big blindy, poté se rozhodl pro call. To znamená, že něco musí mít, ale pravděpodobně ne prémiový pár ,se ktreým by vás raisnul. Flop vám přinesl spíše dobré zprávy, protože máte top pár plus flush draw.

Musíte tu něco vsadit. Můžete snadno mít nejlepší handu, a musíte zjistit, jak na tom jste. Doporučoval bych zde vsadit zhruba 2/3 potu, řekněme zhruba $120. To je dost na to, abyste soupeře vyhnali z handy v případě, že nic nemá.

Akce: Ve skutečnosti vsadíte $200, a hráč G call. Pot je nyní $570.


Turn:   J♠ 4♦ 2♦ | 6♣


Otázka: Co teď?

Odpověď: Overbetnuli jste pot, a stejně jste dostali call. Co z toho pro vás plyne?

První by vás mělo napadnout, že soupeř nejspíše drží jacka. Nenavýšil před flopem ani na flopu, takže pár vyšší než jacky je dost nepravděpodobný. Mohl vás dorovnat před flopem s párem J-J a nyní slowplayovat tři jacky. To je ale nyní tak nepravděpodobné, že byste vždy soupeři měli zaplatit, pokud je to tento případ. A trojice čtyřek nebo dvojek jsou podobně nepravděpodobné, protože dorovnat velký raise s 4-4 nebo 2-2 a mnoha dalšími hráči v hře by bylo dost divné.

Jestliže má jacka, jaká by mohla být jeho handa? Queen-jack je nejméně pravděpodobná handa, protože jednu queenu už držíme. Jestliže má K-J nebo J-10, tak měl foldnout už před flopem. Podobně slabé kickery J-x jsou taky nepravděpodobné. To nechává ve hře poslední možnost, A-J suited nebo offsuit. Já bych tuto handu složil už před flopem, ale mnoho hráčů by ji hrálo kvůli tomu esu.

A co třeba pár desítek, devítek, nebo dokonce něco nižšího? Mohl vás hráč G callnout s těmito kartami před flopem. Pokračoval by v callech proti overkartě na flopu a velké sázce? To je celkem odvážný call, ale jen málo hráčů by jej udělalo. Možná myslel, že vaše velká sázka znamenala slabost, a na základě toho dorovnal.

A co třeba A♦K♦? To dává smysl při jeho dosavadní hře. Call preflop dává smysl a na flopu má dvě overkarty plus flush draw, čili celkem 15 outs (tři esa, tři kingy a devět diamantových karet). Proti handám jako pár má pak lehce přes 50% šanci na výhru, když zbývá otočit ještě turn a river, takže call na flopu dává smysl také. Někteří agresivnější hráči by v takové situaci dali dokonce raise.

Eso-king, eso-queen nebo king-queen mimo barvu asi mít nebude. Mohl by dorovnat pouze pokud by si byl jistý, že kompletně blafujete. A tak jistý si nikdy být nemůže.

Takže jeho nejpravděpodobnější handy jsou A-J, které nás poráží, a A♦K♦ nebo podobná handa, která je nyní underdog jen s asi 28%, protože na turnu nic netrefil. Rozumná sázka se zdá být nutná. Nesmíme nechat žádným lepším flush draws kartu zdarma. Vsadil bych okolo $300, což protihráči nedává moc dobré odds na call.

Akce: Ve skutečnosti checknete a hráč také.


River:   J♠ 4♦ 2♦ | 6♣ | 7♦ ... Pot $570.


Otázka: Co teď?

Odpověď: Máte flush, takže musíte něco vsadit. Ale bez esa nebo kinga v diamantech si nemůže být úplně jisti. Vsadil bych zde kolem $400. Pokud by ale protihráč odpověděl all-inem, musel bych přemýšlet o foldu.

Akce: Vsadíte $500 a hráč G call. Ukazuje K♦8♦ a bere pot.

Smůla. Váš protihráč udělal špatné cally preflop a na flopu a přesto vyhrál. Ujistěte se, že po takovéto handě nezačnete hrát na tiltu. Buďe rádi, že stále žijete v turnaji, protože váš protihráč určitě dlouho nebude.


Předchozí MTT handa - rozbor handy č. 3 >>
Další MTT handa - rozbor handy č. 5 >>

Všechny příklady MTT hand
Strategie MTT - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz