Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Multi table turnaje / MTT - příklady hand

MTT - příklady hand, analýza 5: K-Q proti maniakovi

King-Queen na big blindu proti agresivnímu hráči. Podívejte se na další ukázkovou handu z MTT turnaje a přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand mtt

Situace: Velký živý turnaj, ke konci druhého hracího dne. Hráč C je velmi agresivní hráč, který se poslední dobou prezentuje jako "kapitán stolu".

Vaše handa: K♣ Q♥

Akce před vámi: Hráči A a B fold. Hráč C raise na $8,000. Hráči D, E, F všichni fold. Small blind také fold. Pot je nyní $13,700 a vy máte $5,000 na call.

Otázka: Foldnete, callnete, nebo raisnete?

Odpověď: Měli byste dorovnat, ačkoliv raise je také rozumnou alternativou. V obou případech je vaším cílem ubránit váš big blind před agresivním útočníkem. Raise by vám mohl vyhrát pot hned, za cenu toho, že přijdete o žetony, pokud hráč C drží silnou handu. Callnout a poté se rozhodnout o dalším postupu je levnější alternativou. V mnoha situací během turnajů budete nuceni bránit svůj blind, a nejlepší strategií je náhodně měnit mezi callem a raisem s rozumnými handami.

Akce: Rozhodnete se dorovnat. Pot je nyní $18,700.


Flop:   K♦ 9♠ 2♣


Otázka: Jaký je váš tah?

Odpověď: Toto je pro vás skvělý flop, a proti tomuto agresivnímu hráči je správným tahem checknout a nechat ho vsadit.

Akce: Checknete a hráč C vsadí $20,000. Pot je nyní $38,700. Co uděláte?

Odpověď: Pravděpodobně si myslí, že jste dorovnal s esem a netrefil flop. Navíc je jeho sázka příliš velká. Pokud byste skutečně netrefil flop, sázka zhruba $12,000 by bohatě stačila na to, abyste složil. Pokud mu chystáte past, jen plýtvá navíc žetony. Soupeřův poměr mezi rizikem a odměnou při jeho overbetu je v této situaci skutečně hrozný.

Vy byste určitě měli navýšit. Vzhledem k tomu, že skoro jistě máte lepší handu (top pár a druhý nejlepší kicker), raisněte o rozumnou částku, zhruba o velikosti potu.

Akce: Navýšíte na $50,000 a protihráč fold.

"Kapitán stolu" byl přistižen při bluffu a vy berete slušný pot.


Předchozí MTT handa - rozbor handy č. 4 >>

Všechny příklady MTT hand
Strategie MTT - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz