Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Matematika

Poker matematika - jak vypočítat pravděpodobnost, pot odds, outs, a další praktické výpočty

Základem dobré pokerové strategie je umět odhadnout šanci na výhru či prohru v dané situaci, a ovládat výpočty nejrůznějších strategických prvků, jako jsou pot odds, pushing range či expected value. V následujících článcích se dozvíte, jak tyto výpočty v praxi používat.


Stránky: 1

Pot odds - jak vypočítat, kdy callnout

Výpočet pot odds závisí na vaší procentuální šanci na výhru a částce, kterou máte dorovnat. Když dokážete při hře rychle počítat pot odds, budete vědět, kdy se ještě vyplatí call.


Outs a odds - výpočet pravděpodobnosti

Pro úspěch v pokeru je nezbytné umět si spočítat pravděpodobnost v různých herních situacích - jakou šanci máte na sestavení postupky či flushe, a kdy stojí za to dorovnat. Prohlédněte si názorné příklady hand a naučte se jednoduchý výpočet, se kterým při hře spočítáte pravděpodobnost snadno a rychle.


Bankroll management - správa bankrollu

Bankroll management (správa konta) určuje bezpečnou výši buy-inu do turnaje či limitů na cash game, které si se svým bankrollem můžete dovolit hrát. Pokud byste hráli vyšší limity, než vám bankroll dovolí, riskujete, že prohrajete vše v krátkém období smůly. Přečtěte si, jak v praxi spočítat vhodný limit sázek pro váš bankroll.


Stránky: 1

Všechny poker strategie >>
Články o pokerové psychologii >>
Pokerové pomocné PC programy >>
Hlavní stránka, Poker Profit >>
Domovská stránka, Škola Sázení .cz

Pokerový hráč musí umět počítat, a poker matematika je důležitou součástí hry. Pojmy jako poker odds, pravděpodobnost výhry či expected value by měly být součástí slovníku každého poker profesionála.