Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Sit and Go / SNG - příklady hand

SNG turnaje - příklady, rozbory hand ze Sit and Go | Handa 1

Máme tu pro vás další ukázkovou handu ze SNG turnaje, přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play. STRANA 88

analyza hand sng

Situace: Brzy v jednostolovém Sit and Go online turnaji. Nemáte žádné bližší informace o ostatních hráčích.

Vaše handa: A♥ K♠

Akce: Hráč A callne $10, hráč B fold. Pot je nyní $25.

Otázka: Dáte call nebo raise?

Odpověď: Vaše handa je rozhodně silná na raise. Tři-, čtyři- nebo pětkrát velký blind je dobrá sázka.

Akce: Navýšíte na $40. Hráč E dorovnává. Hráči F a G fold. Small blind dorovnává $35. Big blind folduje. Hráč A dorovná $30. Pot je nyní $170. Čtyři hráči jsou v potu a vy budete na flopu třetí na řadě.

Flop: K♣ 9♥ 3♣

Akce: Small blind i hráč A check. Co uděláte?

Odpověď: Máte top pár a top kicker, takže jste na tom skvěle. Nyní se pustíte do hry a vsadíte. Jediná opravdová otázka je: kolik?

Vaše handa je celkem silná, takže nechcete vsadit příliš mnoho, aby každý z handy utekl. Ale na stole jsou dvě křížové karty, takže nechcete sázet tak málo, aby případní hráči s flush draws měli dobré odds (včetně implied odds), aby zůstali ve hře. Toto je velmi běžná situace na flopu a správná sázka je něco mezi 3/4 potu a o částkou něco větší než pot. V tomto případě (pot 170) byste měli zvážit sázku mezi 140 a 200.

Mějte na paměti, že můžete zvýšit svoji sázku podle toho, kolik hráčů je ještě v potu s vámi. Proti jednomu protihráči zvolte spíše nižší sázku. Proti více protihráčům vsaďte spíše vyšší částku. Čím více protihráčů, tím větší šance, že vás někdo dorovná.

Akce: Ve skutečnosti sázíte $100. Hráč E call. Big blind a hráč A foldují. Pot je nyní $370.

Vsadili jste příliš málo. Jestliže je ráč E na křížové flush draw, dostal správné pot odds na call.

Turn: K♣ 9♥ 3♣ | K♦

Otázka: Kolik byste měli vsadit teď?

Odpověď: S vaší trojicí králů to vypadá, že vyhrajete handu, pokud protihráč není na flush draw a netrefí ji na riveru. Musíte vsadit dost, aby neměl dobré pot odds na call, ale také z něj chcete získat více peněz v případě, že drží nějakou slabší handu a chce ve hře pokračovat. Oba dva máte mnohem více žetonů, než je v potu - váš stack je $830 a jeho je $860.

Proti většině protihráčů byste měli vsadit zhruba $250. Aby dorovnal, musel by dorovnat $250 do potu $620, zhruba 2,5 : 1 pot odds. Takže potřebuje šanci 1/(1+2,5) = 1/3,5 = 28%. Ovšem šance, že trefí flush, je jen 18%, takže by pro něj byla chyba dorovnat, pokud ví, co držíte.

Akce: Ve skutečnosti sázíte $200 a Hráč E callne. Pot je nyní $770. Máte $630 za čarou a protihráč $660.

River: K♣ 9♥ 3♣ | K♦ | J♣

Otázka: Tři křížové karty leží na stole. Jste první na řadě, co uděláte?

Odpověď: Nyní čelíte opravdu těžkému rozhodnutí. Projděme si všechny možnosti a podívejme se, co by se vám nyní mělo honit hlavou.

První otázka, kterou byste si měli položit, je tato: "Jestliže dám check a on vsadí vysokou částku nebo all-in, zahodím své tři krále?" Pokud je odpověď na tuto otázku ne, měli byste nyní spíše vsadit. Sázkou vyděláte o něco více peněz, když vás dorovná s handami, se kterými by nevsadil, pokud byste jenom checknuli. Například pokud od začátku držel J♦ 9♦, nejspíše by sám už nevsadil na konci, ovšem skoro jistě by dorovnal vaši sázku. Totéž platí v případě, že drží handy jako Ace-Jack, Queen-Jack, nebo dokonce slowplayuje AA nebo QQ.

Pokud byste zahodili svou trojici po sázce, pak byste měli nyní spíše checknout. Ale v no-limit turnajích takové handy nezahazujte. Váš čas je velmi omezený, blindy se stále zvedají a vy musíte sbírat žetony, abyste jim unikli. Set kingů proti potenciálnímu flushi je prostě ještě příliš dobrá situace na to, abyste zahodili.

Reálná volba je mezi all-inem a sázkou zhruba $200. Taková sázka $200 vyhraje o něco více peněz od hand jako nižší pár, který by vám složil na all-in, a silnější neflushové handy pak stejně samy pošlou all-in. Taková sázka by byla mou nejlepší volbou, ale rozhodnutí je zde velmi složité.

Akce: Ve skutečnosti jdete all-in a dostanete call. Soupeř ukazuje 8♣ 8♥ a prohrává proti vašim třem králům.

V online pokeru, zejména na nízkých stakes, hráči mnohem častěji dorovnávají až do konce s nízkým párem. Když se přesunete z online pokeru na živé turnaje, mějte na vědomí, že protihráči budou v průměru ukazovat mnohem silnější handy.


Další SNG handa #2 >>

Všechny příklady SNG hand
Sit and Go - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz