Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Sit and Go / SNG - příklady hand

SNG turnaje - příklady, rozbory hand ze Sit and Go | Handa 2

Máme tu pro vás další ukázkovou handu ze SNG turnaje, přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play. STRANA 129

analyza hand sng

Situace: Brzy v jednostolovém Sit and Go turnaji.

Vaše handa: T♥ T♦

Akce: Hráči A a B fold.

Otázka: Raisnete, a pokud ano, na kolik?

Odpověď: Jak už jsme říkali, rozhodně chcete raisovat, a chcete raisnout dost velkou částku, aby vás nedorovnalo příliš mnoho hráčů. Tři až pět big blindů zní jako rozumá částka.

Akce: Navýšíte na $150. Hráči D,E,F a malý blind všichni fold. Big blind navyšuje na $270, což je $120 na call pro vás. Pot je nyní $435. Co uděláte?

Odpověď: Nabízí se vám pot odds mezi 3 : 1 a 4 : 1, a vaše desítky by mohly být nejlepší handou, protože soupeř může mít handu jako A-K nebo A-Q. A proti vyššímu páru budete jen o něco méně než 20% underdog, takže cena na call je dobrá. A v situacích, kdy flopnete třetí desítku můžete vyhrát mnoho peněz po flopu.

Akce: Dorovnáte. Pot je nyní $555.

Flop: Q♠ 9♠ 4♥

Akce: Big blind sází pouhých $85. Pot je nyní $640. Co uděláte?

Odpověď: Pokud stojíte proti dobrému hráči, takováto malá sázka by mohla být pokusem vás nalákat do pasti a dostat více peněz do potu. V turnajích s níízkým buy-inem to zase obvykle znamená "Netrefil jsem svou handu, nechci, abys do mě sázel." Můžete být poražen, ale máte handu a pot odds jsou skoro 8 : 1, takže alespoň callnout musíte.

Je tu ovšem dobrá taktická alternativa ke callu. Mohli byste raisnout zhruba na $200. Mohli byste samozřejmě tímto raisem vyhrát pot ihned. Ale také dáváte soupeři možnost udělat chybu callem, což by pro vás byla dobrá situace. Jestliže protihráč drží A-K, má šanci zhruba jen 6 : 1, čili zhruba 14%, že svou handu vylepší na turnu. Raisem na $200 mu nabízíte pot odds pouze 4 : 1. A kdyby vás ještě re-raisnul, měli byste jasno, že jste horší, a mohli byste v klidu zahodit.

Akce: Dorovnáte. Pot je nyní $725.

Turn: Q♠ 9♠ 4♥ | Q♦

Akce: Big blind check. Co uděláte?

Odpověď: Toto je dobrá karta pro vás. Pokud první queena netrefila soupeřovu handu, pak mu nepomohla ani druhá queena.

Musíte zde vsadit, abyste zjistili, kde stojíte, a nedali soupeřovi kartu zdarma. Pokud dostanete call, můžete na konci checknout. Pokud dostanete raise, svou handu zahodíte.Doporučil bych zde vsadit něco mezi $220 a $250.

Je zde možné i checknout, ale pak nebudete vědět nic a nebudete vědět, co dělat, pokud budete čelit velké sázce na riveru. Zjistěte si nyní tyto informace sázkou.

Akce: Jen checknete. Pot je stále $725.

River: Q♠ 9♠ 4♥ | Q♦ | 8♥

Akce: Big blind vsadí $110. Dorovnáte ho?

Odpověď: Ano. Pravděpodobně drží něco jako A-K, A-9 nebo možná dva jacky. Pot odds jsou obrovské, a vzhledem k jeho předchozí hře máte v průměru na 50 % lepší handu. Ovšem raise bych zde neriskoval.

Akce: Dorovnáte, a protihráč ukazuje J♠ J♦ a bere pot.

Jeho sázky dávají smysl. Bál se, když viděl queenu na flopu, což ukazovalo na nižší pár nebo draw pod queenou, ovšem A-K bylo také možnou handou.


Další SNG handa #3 >>
Předchozí SNG handa #1 >>

Všechny příklady SNG hand
Sit and Go - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz