Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Sit and Go / SNG - příklady hand

SNG turnaje - příklady, rozbory hand ze Sit and Go | Handa 3

Máme tu pro vás další ukázkovou handu ze SNG turnaje, přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand sng

Situace: Brzy v jednostolovém Sit and Go turnaji. Hráči zde často limpují a dívají se levně na flop.

Vaše handa: 2♠ 2♦

Akce: Hráči A a B callují $20, hráč C fold. V potu je $70.

Otázka: Dáte fold, call nebo raise?

Odpověď: Mnoho hráčů zahazuje pár dvojek, protože si pamatují, že dvojky byly po flopu pokaždé bezcenné a prohrály proti vyšším kartám. Ovšem dvojky jsou pár, a mají svou hodnotu. Musíte s nimi ale zacházet opatrně.

Optimální doba na hraní dvou dvojek je, když sedíte v pozdní pozici za několika limpery. V takovém případě můžete také limpnout a podívat se, jestli se vám podaří trefit set. Pokud flopnete set, implied odds by vám skoro s jistotou měly vyhrát pot. Pokud ne, můžete svou handu zahodit, až na několik speciálních případů. Pokud například budete na buttonu a flop přijde 7♦ 7♠ 3♥, a hráči před vámi checknou, můžete vsadit dvě třetiny potu. Flop pravděpodobně netrefil ostatní callery a vy máte nejspíše nejlepší handu.

Tady jste v pozici blíže k úvodu, než byste si přáli, ale u tohoto stolu se v poslední době hodně limpovalo a často se otáčel flop. Zdá se tedy, že jste v dobré situaci na call.

Akce: Dorovnáte. Hráč E fold. Hráč F call. Hráč G navýší na $40. Button fold, small blind dorovnává za $30. Hráč A raisuje na $130. Hráč B fold. Pot je nyní $310 a vás stojí $130 na call.

Otázka: Call, nebo fold?

Odpověď: Toto je mnohem více akce, než jste chtěli vidět, a pot odds jsou značně nepříznivé. Pot vám nabízí 2,5 : 1 na call, potřebujete tedy zhruba 29% na call. A vy máte šanci trefit set zhruba 12,5%. Je těžké si představit, že byste mohli vyhrát handu bez trefeného setu, takže foldněte.

Akce: Foldnete. Hráč G re-raisne na $300, hráč A dá all-in, G dorovná a hráč A vyhraje pot s A-A proti K-K.


Další SNG handa #4 >>
Předchozí SNG handa #2 >>

Všechny příklady SNG hand
Sit and Go - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz