Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Sit and Go / SNG - příklady hand

SNG turnaje - příklady, rozbory hand ze Sit and Go | Handa 4

Máme tu pro vás další ukázkovou handu ze SNG turnaje, přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play.

analyza hand sng

Situace: Ve střední fázi Sit and Go turnaje.

Vaše handa: A♥ A♦

Akce k vám: Hráč A call. Hráči B a C fold. Pot je nyní $150.

Otázka: Raisnete, a pokud ano, na kolik?

Odpověď: S párem es otázka nikdy není: "Zúčastním se hry?" ale "Jak mohu dostat co nejvíce peněz do potu?" To ovšem může být ošemetná záležitost. Tady je několik rad, kterých byste se měli držet.

  • Chcete dostat více peněz do potu, ale ne více hráčů do potu. Esa jsou velkým favoritem proti 1 protihráči, ale výherní šance se dramaticky snižují, jak se do hry zapojují další hráči. Proti 2 protihráčům by vaše esa mohla mít maximálně 60% na výhru při showdownu. Ano, v takovém případě se často ztrojnásobíte, ale ve 40% případů budete venku z turnaje, což je příliš velká cena. Ideální případ pro dvě esa na ruce je hodně peněz v potu a jeden protihráč.
  • Jen výjimečně hrajte s esy slowplay! Tohle je klíčová rada, kterou zejména začátečníci nedodržují. Slowplay, čili hraní bez větších raisů, vytváří malý pot s mnoha účastníky - přesně to, co nechcete.
  • Sledujte pozorně velikosti stacků protihráčů. Na rozdíl od případu s většinou ostatních hand, s esy se nemusíte obávat, že by vás větší stacky mohly vyřadit. Zde jsou velké stacky vaše přirozená kořist, protože vám moho nejvíce zaplatit. Také mějte na paměti, že proti větším stackům můžete vsázet více, protože budou více připraveni vás dorovnat.

Tady už máte jednoho hráče v potu, a tento hráč je největší stack u stolu. Měli byste pravděpodobně rasnout zhruba na $180-$200. To by mělo odradit ostatní hráče od dorovnání a zároveň nabídnout hráči A ideální cenu na call.

Akce: Ve skutečnosti navýšíte pouze na $120. Hráč E fold. Small blind dorovnává. Big blind dorovnává a navyšuje o dalších $60 na celkem $180. Hráč A fold. Pot je nyní $480. Big blindu zbývá už jen $80. Small blindu zbývá $2,580. Vy máte $650 a po raisu z big blindu máte $60 na call.

Otázka: Co teď? Call, raise nebo all-in?

Odpověď: Dostali jste se do příjemné situace. Big blind bude v této handě all-in, ale jen s velmi malým stackem. O něj se tím pádem už moc nestaráte. Vaším hlavním cílem je small blind, který má dost žetonů, aby vás zdvojnásobil. Nutné je tedy udržet small blind ve hře, a proto zde musít jen callnout. Raise příliš často vyžene small blind ze hry.

Neporušuje to náhodou náš princip hrát esa jen s jedním protihráčem? Kdepak. Pokud dva protihráči mají různé velikosti stacků, obzvlášť když jeden je na shortstacku, nehrajete úplně proti dvěma protihráčům. Abyste měli z handy velký profit, musíte obrat především hráče s velkým stackem.

Akce: Ve skutečnosti jdete all-in. Small blind folduje. (Vidíte, vyhnali jste ho.) Big blind dorovnává posledních $80, otáčí K♥ K♣ a vaše esa vydrží a vy berete pot.

Pokud by malý blind zůstal ve hře, možná by vás porazil, ale není to až tak pravděpodobné. Musíte čas od času hromadit žetony, a co je lepší chvíle na hraní proti big stacku, než když držíte dvě esa?


Další SNG handa #5 >>
Předchozí SNG handa #3 >>

Všechny příklady SNG hand
Sit and Go - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz