Škola Sázení .cz / Poker Profit / Pokerové strategie / Sit and Go / SNG - příklady hand

SNG turnaje - příklady, rozbory hand ze Sit and Go | Handa 5

AK na shortstacku. Máme tu pro vás další ukázkovou handu ze SNG turnaje, přečtěte si podrobnou analýzu hry od Dana Harringtona. Přeloženo z Harrington on Holdem: Volume 1 - Strategic Play (str. 132)

analyza hand sng

Situace: Brzy v jednostolovém online Sit and Go turnaji. Hráči B a G vypadají celkem konzervativně.

Vaše handa: A♠ K♥

Akce k vám: Hráč A fold. Hráč B raise na $60. Hráči C, D, E, F všichni fold. Hráč G call. Small blind fold. Pot je nyní $165 a vás call stojí $30.

Otázka: Co uděláte?

Odpověď: S malým stackem a silnou handou se rozhodně pustíte do hry, a budete hrát silně. Takže jaká je správná cesta, jak AK zahrát?

Jeden přístup je dát all-in hned teď. Mnoho turnajových hráčů by argumentovalo, že je to ta správá hra. Pot ($165) je dost velký na to, aby se nejednalo o zanedbatelnou částku. A all-in vám dává šanci vyhrát pot hned teď. Jste také mimo pozici, a all-in raise vás zbaví nutnosti řešit nevýhodnou pozici v dalších sázkových kolech. A konečně, máte dobrou handu, ale ne hotovou handu. Právě teď máte pouze eso high, a možná byste na flopu nci netrefili, takže sebrat pot hned teď není špatný výsledek.

To jsou všechno dobré argumenty, ale já bych handu zahrál trochu jinak. Moje volba je raise někde mezi $200 a $250. Je to dost dobrá handa, a já chci najít rovnováhu mezi vyhráním potu a získáním akce od protihráčů. All-in raise minimalizuje akci. Pouhý raise o něco větší než pot by vám stále mohl vyhrát pot, pokud nikdo nic nemá, ale také mi dává o něco větší šanci se zdvojnásobit, pokud protihráči drží středně silné handy. Neřeším tolik špatnou pozici, protože pokud dostanu call, pot bude větší než můj zbývající stack. V takovém případě je velmi pravděpodobné, že na flopu pošlu zbytek žetonů all-in.

Akce: Ve skutečnosti jdete all-in, button dorovnává a ukazuje 8♦ 8♣. Board přijde K♠ 5♥ 4♠ 9♦ 7♣ a váš pár kingů bere pot.

Otázka: Měl hráč s osmičkami dorovnat?

Odpověď: Když jsem se učil No-limit Hold'em téměř před 20 lety, klasická odpověď byla "Ne." Argument tehdy byl následující: "Zhruba polovinu času budete proti A-K, A-Q nebo jiným dvěma vysokým kartám a budete mírný favorit. Druhou polovinu času narazíte na vysoký pár, a jste zhruba 4.5 : 1 underdog. Takže nechcete dostat peníze all-in."

Ale to je argument hráčů cash game, pokud hrajete cash, hráčí mívají v all-inech tyto vysoké páry jako esa a kingy, když se jde do all-inu před flopem. Zatímco v dnešních turnajích uvidíte v all-inech mnohem slabší handy než před 20 lety. Handy jako A-6 suited, malé páry, nebo dokonce stone-cold bluffy. Přidáním těchto karet do možné range protihráče začíná být pár osmiček docela dobrý na matematicky správný call. Nyní si musíte ještě říct k protihráči: "Je agresivní?" "Má malý stack?" Tady jste u stolu shortstack, a tak je dost velká šance, že jste tento all-in poslali i s horšími kartami. Takže se mi líbí jeho call.


Předchozí SNG handa #4 >>

Všechny příklady SNG hand
Sit and Go - všechny články
Pokerové strategie - všechny články
Hlavní stránka Poker Profit
Domovská stránka Škola Sázení.cz