Menu Zavřeno

Live sázení | strategická příručka pro sázení během zápasu

live-sazeni-obr

Spousta z nás sází kvůli tomu, aby si zatraktivnila zápasy, které se chystá sledovat. Live sázení tuhle možnost posouvá na novou úroveň, protože vám dovolí zahrát si s hráči a týmy.

Kurzy se mění z vteřiny na vteřinu. Svou původní sázku můžete zdvojnásobit, nebo například zajistit. Stejně tak se můžete rozhodnout (hodně nerozumně), že budete dohánět ztráty, což se kvůli neskutečně rychlé povaze live sázek může rychle vymknout z rukou. V této příručce se pokusíme vysvětlit vám celou podstatu live sázení a k tomu přidáme pár praktických tipů.

1) Seznamte se s typem sázek

V uživatelském rozhraní Live sázení se setkáte s různými typy sázek. Tyto sázky můžeme rozdělit do tří skupin.

Tradiční sázky

Tento typ live sázek se nijak neliší od sázek, které sázíte před zápasem (pre-match), kromě toho, že se kurzy a handicapy mění v reálném čase (a to velice rychle). To vám může pomoci k rychlé identifikaci hodnoty, pokud v zápase dokážete určit nějaký trend.

Můžete si například všimnout, že prohrávající tým se začal zlepšovat a sázka na jeho výhru proto nabízí obrovskou hodnotu. Abyste mohli využít těchto situací, musíte zápas pečlivě sledovat, protože během pár minut se obraz hry může výrazně změnit.

Někteří sázkaři si myslí, že není dobrý nápad sázet proti týmu, na který si vsadili původně. Jiní však dobře vědí, že live sázení vám dává skvělou příležitost zajistit sázku v případě, že zápas vypadá špatně. Pro zajištění sázky si ovšem musíte vytipovat správné momenty a výšky kurzů.

Speciální sázky

Speciální sázky nabízené během live sázení jsou většinou podobné těm, které byly nabízeny už před zápasem (pre-match), pouze s jinými kurzy. Pokud vsadíte ve správnou chvíli, tyto sázky opět mohou nabídnout obrovskou hodnotu.

Může se vám například nabídnout možnost vsadit na střelce gólu ze třetí lajny, na něhož jste chtěli vsadit už před zápasem. Kurz na něj před zápasem činil 4,70. Nyní kurz sice lehce klesnul (4,50), jenže na začátku zápasu jste si všimli, že nastupuje ve druhé lajně a také chodí na přesilovky. Vzhledem k tomu se šance na to, že by se dokázal zapsat na listinu střelců, rapidně zvýšily a hodnota kurzu je tak přímo skvělá.

Akumulátory

Vyhrát akumulátor je obtížnější, bez ohledu na to, zdali ho vsadíte před zápasem nebo během něj. Potenciální výhra je však často natolik lákavá, že ho sázkaři nemohou ignorovat.

Live akumulátory fungují stejně jako akumulátory sázené před zápasem, pouze s tím rozdílem, že kurzy (a potenciální výhry) mohou být díky kurzům nabízeným live ještě mnohem vyšší. Výhodou je také to, že zápas můžete sledovat naživo, díky čemuž zjistíte aktuální trendy.

2) Naučte se vnímat momentum

Jedním z nejdůležitějších faktorů live sázení je tzv. momentum (v překladu hybnost), tedy to jak se zápas vyvíjí (a kdo v něm má navrch). Sázkové kanceláře mají se sledováním hybnosti stále obrovský problém, proto může být live sázení vysoce výdělečné. Stačí vědět, jaká chvíle je pro sázku ideální.

Tým, který přebírá otěže (a chystá se na obrat skóre) může být stále velkým outsiderem. Pokud však dokážete vsadit dřív, než se kurzy srovnají, můžete dosáhnout skvělého zisku.

Při live sázení na sport je klíčové zápasy sledovat, abyste získali cit pro to, co se na hřišti děje. Při live sázení je předzápasový průzkum o něco méně potřebný, než při sázení před zápasem. Daleko důležitější je sledování zápasu a zachytávání důležitých momentů. To vám pomůže uzavřít sázku v době, kdy je kurz výhodný.

3) Zvažte chování veřejnosti

Pokud patříte mezi zkušenější sázkaře, moc dobře víte, že veřejnost, respektive její peníze jsou tím, co skutečně ovlivňuje výšku kurzů. Tato skutečnost při live sázení nabývá na síle, protože veřejnost bývá lehce impulzivní.

Protože sázkové kanceláře mění kurzy vteřinu po vteřině, není moc času na výpočty, díky nimž by stanovovaly přesné kurzy. Peníze veřejnosti jsou proto nejdůležitějším indikátorem a určujícím faktorem.

Jak již bylo řečeno, veřejnost obecně sází impulzivně. Pokud některý tým ukáže známky života, nebo pokud má třeba v zápase chvilku navrch, veřejnost na něj může začít bezhlavě sázet a posunout výšku kurzu. Tím vám může připravit ideální příležitost vsadit proti veřejnosti za velmi pěknou cenu.

Možná budete mít chuť připojit se k veřejnosti. Dává to smysl a je těžké sázet proti týmu, který začíná hrát dobře. Stále však platí jedna důležitá rada: „pokud máš pochybnosti, sázej proti veřejnosti“.

Na velké zápasy vysílané v televizi sází více lidí. Až na takové zápasy budete sázet, vždycky zvažte, jak se na aktuálních kurzech může podílet veřejnost.

4) Sázejte na over/under

Kromě asijských handicapů a klasických sázek na výhru týmů (včetně výhry do rozhodnutí) je sázení na over/under jednou z nejoblíbenějších typů sázek. Jakmile zápas začne (a stačí, aby šel pouze pár minut), fanoušci a sázkaři propadnou pocitu, že počet gólů dokážou lépe odhadnout. Můžete tohoto využít ve svůj prospěch. Získejte hodnotu, kterou byste před zápase nedokázali najít.

Opět tu platí, že naprosto klíčové je správné načasování. Zkuste si počkat, až se v nabídce over/under objeví vyšší hranice (například over 3,5 místo over 2,5). Následně vsaďte na over/under za mnohem lepší kurz, než který se nabízel před zápasem.

5) Veďte si přehled o bankrollu

Live sázení prohlubuje vzrušení při sledování zápasu a zároveň se jedná o skvělý způsob, jak najít hodnotné sázky. Na druhou stranu však přináší spoustu nástrah. Tou největší je rychlost, s jakou lze v prostředí live sázek zruinovat svůj bankroll. Proto byste si (stejně jako u pre-match sázek) měli vést sázkové záznamy. Možná budete překvapeni, které sázky vám vydělávají peníze, a které naopak odčerpávají vaše peníze na sázení.

Live sázení – závěr

Kromě možnosti vyhrát peníze všichni sázíme kvůli pocitu, že se účastníme vlastní malé soutěže. Širokou veřejnost může strhnout dění na hřišti tak, že dělá špatné rozhodnutí a posunuje kurzy požadovaným způsobem. Sledujte pozorně zápasy a určitě díky tomu nějakou skvělou příležitost pro uzavření live sázky najdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *