Menu Zavřeno

4 důvody, proč lidé sázením na sport nevydělávají

proc-lide-sazeni-na-sport-nevydelavaji

Je všeobecně známo, že sázením na sport dokáže vydělávat jen malé množství lidí. Pro většinu lidí sportovní sázení představuje způsob, jak zvýšit napětí při sledování zápasů, nic víc. Naštěstí to, že většina lidí sázením vydělat nedokáže, ještě neznamená, že je to nemožné (ačkoliv snadné to rozhodně není). V tomto článku vám prozradíme 4 nejčastější důvody, proč lidé sázením na sport nevydělávají. Věříme, že díky této informaci dokážete odstranit případné chyby ve svém chování a udělat krok k nápravě (a tedy k ziskovému sázení).

1) Nemají skutečný bankroll

Představte si, že podnikáte bez pečlivě vytvořené rozvahy. Pokud nevíte, kolik peněz vyděláte a kolik zaplatíte, nemáte o svém podnikání žádný přehled a nemůžete tak přijít na to, kde byste měli provést změny. Stejné je to i ve sportovním sázení. Jenom místo rozvahy musíte mít bankroll.

Bankroll jsou peníze, které si vyčleníte pouze na sportovní sázení (nebo na casinové hry). Mělo by se jednat o množství peněz, které si můžete v pohodě dovolit. Zároveň by se mělo jednat o peníze, které vám vystačí alespoň na pár dní. Přitom není třeba vytvářet si ohromné bankrolly, jako spíš umět se svými penězi hospodařit. V rámci správné správy bankrollu si vyhrazenou částku rozdělíte na více stejně vysokých sázek (například na 100). Na jeden tip pak sázíte pouze tuto část peněz.

V rámci bankroll managementu se tedy v podstatě snažíte zajistit, aby vaše peníze na sázení nikdy nedošly. Pokud se nebudete starat o svůj bankroll (nebo ho vůbec nebudete mít), vždycky vám bude hrozit, že o něj přijdete a napříště si na sázení budete muset vložit další peníze. Vzhledem k tomu pak ztrácíte přehled o tom, jak si v sázení stojíte. A to je špatně.

Co s tím můžete dělat?

Než začnete sázet, rozdělte si peníze na hráčském účtu na stejně velké sázky v hodnotě 1-10% (v závislosti na vaší sázkové strategii a výšce kurzů, na které sázíte) a dále pak na každou sázku sázejte pouze vámi stanovenou částku. Díky tomu udržíte přehled o svých sázkách (zisku a ztrátě) a navíc zabráníte tomu, abyste najednou sázeli příliš velké množství peněz. Váš bankroll díky tomu vydrží déle (nebo ideálně už navždycky) a vy do sázkovky nebudete muset neustále posílat peníze.

Vyhrávat peníze sázením na sport není sprint, ale maraton. Uvědomte si to a máte mnohem větší šanci na úspěch.

2) Při výběru sázek nezohledňují hodnotu

Vsadit na výhru favorita do rozhodnutí může znít jako dobrý nápad. Stačí, aby favorit vyhrál, a peníze jsou vaše. Jenže abyste při sázení byli úspěšní, musíte řešit ještě jednu důležitou věc a to hodnotu sázky. Pokud vždycky hledáte co nejbezpečnější sázku, namísto abyste hledali sázku výhodnou, v dlouhodobém horizontu o své peníze budete přicházet. A to i v případě, že budete sázet na ty největší favority, které v kurzové nabídce vaší sázkové kanceláře najdete.

Sázení si můžete opět představit jako podnikání. Když povedete obchod, abyste dosáhli zisku, musíte nakupovat zboží za výhodné ceny. Jestliže budete nakupovat za ceny nevýhodné, brzy přijdete na mizinu.

Co s tím můžete dělat?

Přestaňte sázet na velké favority. Zkuste své sázky vybírat spíše na základě ceny. Odhadli jste, že tým má na výhru 50% (tzn. kurz na něj by měl být cca 2,00) a vidíte, že jeho kurz činí více než 2,00, například 2,30? Tak přesně v takovém případě byste měli vsadit. O hodnotných sázkách jsme se rozepsali v předešlém článku. Doporučujeme vám, abyste si tuhle látku zopakovali.

3) Nedělají předzápasový průzkum

Realita sportovního sázení je taková, že jen malý zlomek sázkařů si před zápasem shromáždí všechny relevantní informace. Dá se to chápat. Kdo má čas na to, aby se před každou uzavřenou sázkou minimálně 20 minut vrtal ve statistikách a novinkách?

Obecně platí, že čím více času a úsilí vynaložíte na tvorbu předzápasové analýzy, tím lepší budou vaše dlouhodobé výsledky. Spousta lidí věří, že sázkové kanceláře nabízejí naprosto přesné kurzy, protože vědí o všech relevantních informacích, což není pravda. Dokonce ani zavírací kurzy, které bývají obecně nejblíže optimální ceny, nebývají vždy stoprocentně přesné – na tvorbě kurzů se totiž podílí celá sázkařská veřejnost (tím, jak sází), která může být ovlivněná určitými trendy (například přehnaná důvěra ve světoznámý tým, typicky Real Madrid).

V těchto situacích se pak vyplatí zvážit sázku proti veřejnosti (tedy na velké outsidery). Ovšem abyste dokázali odhalit správné příležitosti, musíte před zápasem projít všechny relevantní informace.

Co s tím můžete udělat?

Můžete si vytvořit rutinu pro tvorbu rychlého a efektivního předzápasového průzkumu. Není třeba šťourat se ve všech dostupných statistikách, ale na druhou stranu byste na zápas neměli sázet jen na základě intuice. Uvidíte, že se tímto přístupem vaše výsledky brzy zlepší.

4) Sázejí na základě pocitů/emocí

Opakem rozumu jsou emoce. Dejte dohromady sport, peníze a emoce a máte recept na katastrofu.

Sportovní fanoušci občas mívají problémy vidět situaci logicky. Dokonce i k týmům, které nemají vyloženě rádi, mají nějaký vztah – ať už negativní nebo pozitivní – který jejich úsudek může ovlivnit.

Nikdy, ale opravdu nikdy byste neměli sázet na tým nebo hráče čistě jenom proto, že chcete, aby vyhrál. Samozřejmě, i pokud sázíte pouze na základě osobních preferencí, jednou za čas se vám podaří vyhrát. Postupem času však tímto způsobem budete prohrávat peníze, protože emoce zhoršují váš úsudek.

Sportovních sázkařů, kteří při sázení místo hlavy používají srdce, je spousta. I když každý ví, že by se to dělat nemělo, stává se to pořád. Pokud máte pocit, že nemůžete vsadit tak ani tak, protože nechcete, aby došlo k takovému výsledku, pravděpodobně byste neměli vsadit vůbec.

Co s tím můžete dělat?

Pokud se díváte na kurzovou nabídku a pomyslíte si: „Nechci sázet proti tomuto týmu/hráči/výsledku, protože bych chtěl, aby vyhrál“, prostě nesázejte – ani na jednu, ani na druhou stranu. To platí zejména v případech, kdy bude hrát váš oblíbený tým. Proti němu si pravděpodobně nebudete chtít vsadit. To ovšem zároveň neznamená, že byste měli vsadit na něj. Pokud vám na výsledku opravdu záleží, je prakticky nemožné učinit správné rozhodnutí.

Proč lidé sázením na sport nevydělávají – závěr

Pouze nepatrný zlomek sázkařů vydělává peníze, ovšem neexistuje důvod, proč byste mezi těmito sázkaři nemohli být i vy. Mějte na paměti tyto tipy a třeba se vám podaří dostat se mezi ně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *