Menu Zavřeno

4 nejhorší sázky, které můžete při sázení na sport udělat!

4-nejhorsi-sazky

Sportovní sázení se neustále rozrůstá, sportovní sázkaři tak mají stále více možností pro své sázení. Každá sázková kancelář má mírně odlišnou nabídku, v každé z nich ovšem naleznete sázky s hodnotou, pokud jste tedy ochotni investovat svůj čas.

Ačkoliv máme více možností, než kdy dřív, musíme si uvědomit, že ne všechny možnosti jsou dobré. V tomto článku věnujeme pozornost 4 nejhorším sázkám, které při sázení na sport můžete uzavřít.

Sázíte na svůj oblíbený tým

Sázení na tým, ke kterému chováte jisté sympatie, je v drtivé většině případů vůbec to nejhorší, co můžete udělat. Důvodem jsou vaše emoce a z toho vycházející předsudky.

Jen málo fanoušků si při sázení na svůj oblíbený tým dokáže udržet čistou hlavu. A když se člověk nerozhoduje rozumem, nebo když sází pod vlivem emocí, může se stát cokoliv.

Věříme, že většina lidí sází kvůli tomu, aby sledování zápasů bylo zajímavější. Koho jiného mimo fanoušků by zajímal zápas mezi Prostějovem a Varnsdorfem, kdyby si na něj nikdo nevsadil?

Když se koukáte na svůj oblíbený tým, nepotřebujete sázet, abyste si přáli výhru a abyste byli nadšení, když se vašem týmu něco povede. Užívejte si zápas a nekažte si ho chmurnými myšlenkami na to, že můžete prohrát peníze.

Sázíte na poločasy, třetiny nebo čtvrtiny (bez value)

Někteří lidé nezvládají čekat tři hodiny na výsledek zápasu, na který si vsadili. Takoví lidé proto sází na čtvrtiny, což bohužel může znamenat čtyřikrát větší šanci prohrát v porovnání se sázkou na výsledek celého zápasu.

Spousta lidí by s naším hodnocením sázení na čtvrtiny asi nesouhlasila, ale vyslechněte naše důvody. Zaprvé existuje spousta nepředvídatelných proměnných, které mluví do výsledků ve čtvrtině, třetině, poločase. Dokonalý příklad je, když se basketbalový hráč na posledních pár minut čtvrtiny posadí, aby načerpal síly na další dějství.

Ve fotbale je předpověď výsledku v poločasech kvůli malému počtu gólů ještě obtížnější. Pokud tým udělá jednu nebo dvě chyby, a umožní tak obrat v zápasu, vaši sázku to ovlivní nepředvídatelným způsobem (ať už dobrým nebo špatným). Výhoda daného týmu se spíše projeví v dlouhodobějším časovém úseku, tedy v rámci celého zápasu.

Netrpělivější hráči budou sázení na čtvrtiny určitě preferovat i nadále, ale říkáme vám, že riziko za to zase tolik nestojí. Jedním z posledních důvodů, proč vám tuto sázku nedoporučujeme, je potom výška kurzu a nedostatek hodnoty.

Pokud patříte mezi začínající sázkaře a stále ještě nejste schopni identifikovat výhodné kurzy, při sázkách na čtvrtiny tak platíte marži sázkovky celkem čtyřikrát, namísto abyste ji zaplatili jednou v rámci sázky na celý zápas. Tím v dlouhodobém horizontu můžete ztrácet čtyřikrát více peněz.

Samozřejmě, jestliže jste narazili na informaci, která vám pomůže vsadit na čtvrtinu s výhodou, rozhodně byste měli vsadit. Ale pokud je vaší jedinou motivací pro sázku na čtvrtiny to, že sázka bude vyhodnocena dříve, než sázka na výsledek celého zápasu, tak si tuto sázku raději rozmyslete.

Live sázka proti vaší původní sázce

Pokud nemáte grif a od začátku nesázíte s tím, že byste svou sázku během zápasu chtěli zajistit, je sázení proti vaší původní sázce obvykle velmi špatné řešení. U některých sázkařů tahle chyba vzniká tím, že prostě jenom zapomenou, že už na zápas vsadili. U jiných sázkařů pak dochází k propadu důvěry v jeden tým v závislosti na dění na hřišti.

Zdaleka nejhorší přitom je, pokud proti své původní sázce vsadíte tak, že v obou případech (při obou výsledcích) budete přicházet o peníze. Ano, je pravda, že někdy se vybranému týmu prostě nedaří, ovšem po jednom obdrženém gólu byste nad svým favoritem rozhodně neměli lámat hůl. Věřte až do konce a pokud jste změnili svůj názor na sílu jednotlivých týmů, přeneste si to sázky na další utkání.

Sázení na velké favority

Každý má rád jistotu. Problém je, že ve sportovním sázením není nikdy nic jisté.

Spousta začínajících sázkařů zahlédne velkého favorita a hned na něj sází obrovské částky v domnění, že nemohou prohrát. Tato strategie bohužel často ztroskotá.

Sázení na obrovské favority většinou není výhodné, nízké kurzy nepřináší dostatečnou hodnotu. Když vsadíte 1000 korun na kurz 1,10, můžete vyhrát pouze 100 korun. Aby pro vás takové sázky byly výhodné, můžete prohrát pouze každou 12 sázku. To znamená, že musíte trefit 11 ze 12 sázek, což je i v případě sázení na obrovské favority nesmírně těžké.

Sporty jsou do jisté míry nepředvídatelné. Jediné zranění, špatné střídání nebo nepředvídatelný odraz míče může znamenat prohru. Nestaňte se obětí nepředvídatelných výsledků. Raději hledejte příležitost vsadit si na outsidery za výhodného kurzu.

4 nejhorší sázky – závěr

Abyste se mohli stát ziskovým sázkařem, musíte být disciplinovaní, tzn. držet se nastavené strategie sázení a nehnat se za rychlými a snadnými výhrami (které v sázení neexistují).

Pokud výše zmiňovanými sázkami přicházíte o peníze, měli byste zvážit nápravu strategie. Nejdůležitější je, hledat výhodné kurzy, a nenechat se zviklat emocemi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *