Menu Zavřeno

Cash out | jak vytvořit strategii pro předčasný výběr peněz?

cash-out

Seznamte se se všemi možnostmi, které vám nabízí funkce předčasného výběru peněz, a vytvořte si svou vlastní cash out strategii sázení!

Cash out se v posledních letech stal standardem, který nabízí většina solidních sázkových kanceláří. Stále se však diskutuje o tom, zdali z této služby profitují sázkaři, nebo zdali se jedná o službu hrající čistě ve prospěch bookmakerů. Jako se spoustou jiných věcí ze světa sázení, jako například sázení na velké favority (tutovky) stojí pravda někde uprostřed. Díky dobře nastavené strategii a správným rozhodnutím mohou sázkaři vyhrávat. Pokud však nebudou dodržovat několik základních pravidel, nakonec skončí ve ztrátě. V tomto článku vám poskytneme ucelené informace o funkci cash out, které vám pomohou vyhnout se chybám.

Co je to cash out?

Cash out je funkce předčasného výběru peněz, které vám umožní vybrat váš tiket před jeho vyhodnocením. Abyste v České republice mohli z tiketu vybrat peníze, musíte splňovat dvě podmínky. Zaprvé, na tiketu musí být vyhodnocena alespoň jedna sázková příležitost. Zadruhé, na všechny zbylé sázkové příležitosti na vašem tiketu musí být v sázkovce vypsaný kurz.

Tipy pro úspěšnou cash out strategii

Žádná konkrétní pravidla pro sázení, respektive vybírání peněz za pomoci funkce cash out, neexistují. Tato pravidla se liší v závislosti na tom, jak jste zvyklí sázet, jaké sázkové události si vybíráte, jakého zisku chcete dosáhnout a jaké sázkové kanceláře používáte. Existují nicméně tři základní klíče.

Pro úspěšnou cash out strategii sázení je rozhodující lidský faktor, respektive psychologie. Při live sázení (či live vybírání peněz) sázkaři musí zvládat stres a tlak, který přichází v reálném čase. Volba mezi bezpečným výběrem peněz a větším zisku při vyšším riziku je vždycky složitá. Z těchto důvodů je dobré vytvořit si plán. Někteří lidé už sází s tím, že peníze vyberou, což je obrovská chyba. Sázkové kanceláře totiž cash out nabízejí také kvůli tomu, aby snížily své ztráty.

Nejlepší způsob, jak zvýšit šance na výhru, je disciplína. Sázkaři si před uzavřením jakékoliv sázky musí stanovit limity. V konkrétním plánu by pak měli definovat, kdy a za jakých podmínek budou cash outu využívat. Součástí tohoto plánu by pak měly být pochopitelně také kurzy, respektive výška nabízené výplaty v případě výběru.

Zdaleka nejdůležitější je přitom volba správné sázkovky. Každá sázková kancelář s cash outem pracuje trošku odlišně. Cash out se v jednotlivých sázkových kancelářích liší hlavně, co se týče četnosti, s kterou je nabízený. Některé sázkové kanceláře možnost cash outu nabízejí jenom sporadicky, jiné pak nabízí u většiny sázkových příležitostí.

Kdy sáhnout po cash outu v jednotlivých sportech?

Cash out má určité výhody, ovšem neexistuje přesný postup, jak 100% vyhrát peníze. Mezi sporty existují velké rozdíly a dokonce i mezi jednotlivými ligami se objeví pár specifik. Vzhledem k tomu je pro úspěšnou strategii sázení třeba hledat nejrůznější trendy. S některými z nich vás seznámíme na následujících řádcích.

Trendy v anglické Premier League

Pokud se Tottenham podaří vstřelit brzký gól, měli byste před 75minutou zápasu cash outovat. Spurs totiž dlouhodobě patří mezi jeden z nejhorších týmů v posledních minutách zápasů (mezi 76. až 90. minutou inkasují drtivou většinu obdržených branek). V mnoha případech tak dobře rozehraný zápas nedovedou do vítězného konce.

Dalšími Premier League týmy, které často chodí do vedení, ale poté zápasy prohrávají, jsou Crystal Palace a Sheffield United (druhý zmiňovaný tým z ligy nyní sestupuje). Pokud na tyto týmy máte vsazeno, potom cash outujte okamžitě poté, co se jim podaří dostat do vedení.

Newcastle a West Bromwich doma často brzy inkasují, přičemž zápas pak nedokážou otočit. Pokud sázíte proti nim, předčasnou výplatu peněz si v těchto situacích rozmyslete.

Další důležité tipy pro cash out

Pokud do konce základní hrací doby zbývá už jenom pár minut a váš tým vede o dva a více gólů (ve fotbale), na cash out rychle zapomeňte a nechte tiket „dojet“.

Pokud se vaše sázka od začátku nevyvíjí dobře, občas je lepší počkat, zdali se vašemu týmu podaří vstřelit gól, než zachránit pár drobných.

Pokud je aktuální skóre hodně nestabilní a myslíte si, že jeden z týmů by mohl výsledek otočit, předčasným výběrem peněz si můžete pojistit alespoň nějakou výhru.

Extra tipy pro pokročilé sázkaře

Pokročilí sázkaři mají specifickou strategii sázení. Na tiket si vyberou dvě sázky. První, o které vědí, že stoprocentně vyjde, a druhou, o které vědí, že má velice výhodný kurz (a že kurz se před zápasem významně sníží). Začátek prvního zápasu zároveň musí být výrazně předsazen před začátek druhého zápasu. Následně čekají, až dojde k vyhodnocení první sázkové příležitosti, načež tiket vyberou a kasírují peníze bez toho, že by riskovali další výsledek. Pokud je aktuální kurz druhé sázkové příležitosti výrazně nižší, než vámi podávaný kurz, můžete dosáhnout velice pěkného zisku.

Příklad: Vyberete si sázku na výhru Rafaela Nadala v prvním kole Roland Garros (kurz 1,10) a k tomu přidáte sázku na výhru Slavie bez remízy v zápase Evropské ligy proti Chelsea (kurz 4,00). Když Rafael Nadal skutečně vyhraje a kurz na Slavii se sníží ze 4,00 na 2,80, vyberete tiket s nižším, avšak poměrně snadným ziskem.

Kdy vyplatit sázky na basketbal?

Pokud vsadíte na outsidera, který by podle vás mohl jít na začátku zápasu do 10-15 bodového trháku, funkce cash out vám může zajistit pěknou výhru. U basketbalu je zajímavé, že s cash outem byste měli počkat co nejpozději, protože bookmakeři náskok outsidera tolik nepřeceňují, tzn. výška potenciální výplaty při cash outu je zkraje zápasu velice nízká.

Pokud jste vsadili na handicap a váš tým snadno vyhrává, můžete cash outovat hned, jakmile výška vaší potenciální výplaty při cash outu dosáhne alespoň 90% klasické výhry. Tímto způsobem eliminujete riziko a stále dosáhnete velice pěkných výher.

Proč se vyhnout cash outům na favority v Eurolize?

Euroliga je basketbalový turnaj se spoustou velkých favoritů i outsiderů. O nejlepší chvíli pro cash out v tomto zápase by se dalo diskutovat. Týmy s menším počtem hráčů a tudíž s menšími možnostmi pro rotaci často drží vedení až do začátku třetí čtvrtiny. Poté favorité prostřídají a pošlou do hry své nejlepší hráče, načež se vedoucí tým změní. Pokud sázíte na outsidery a váš černý kůň vyhrává, nejlepší doba pro cash out je právě v závěru druhé čtvrtiny.

Trendy v NBA

Pokud sázíte na Milwaukee Bucks či na LA Clippers a váš tým se dostane do 10bodového trháku, ve většině případů dokážou vyhrát. Cash out v těchto případech tak není ziskový.

Na druhou stranu NBA týmy jako je Cleveland, Charlotte a Knicks do vítězného konce často nedotáhnou ani dobře rozehrané zápasy (s vedením 10 a více bodů). Pokud tedy sázíte na tyto outsidery, cash outovat byste měli okamžitě poté, co se výše výplaty dostane do zajímavých čísel. Další možností je přitom zajištění sázky protisázkou.

Tipy pro předčasný výběr peněz v tenise

Tenis je individuální sport, takže pro úspěšnou cash out strategii je klíčová forma a úroveň hry. Dále pak musíte postupovat rozdílně při sázení na Grand Slamy a turnaje nižší kategorie a také při sázení na ženský a mužský tenis.

Najít ziskové příležitosti pro možnost cash outu na Grand Slamech je velmi náročné. Tenisové hvězdy jsou ohodnocovány nízkými kurzy, přičemž jdou v prvním setu často do vedení, případně si vedení brzy vezmou zpět. Pokud jde o cash out v tenisových turnajích, vždycky byste si měli udělat předzápasovou analýzu, ovšem dosahovat dlouhodobých výsledků za pomoci předčasného výběru není z výše zmiňovaného důvodu vůbec snadné.

Pokud sázíte na ženský tenis, vždycky musíte počítat s psychologickým faktorem. Spousta tenistek s výrazně nižším postavením v žebříčku WTA dokázala porazit TOP hvězdy. Superhvězdám jako je Serena Williamsová se často stává, že se do zápasu vrátí i po prvním prohraném setu. V takových situacích je dobré využít cash outu pro zajištění zisku.

Turnaje nižší kategorie jako jsou Challengery, jsou pro cash out jako dělané, ovšem je potřeba sledovat zápasy a získat trochu citu. Na Challengerech a ITF turnajích narazíte na tenisty, jako například na veterány či nadějné mladé hráče, kteří jsou podhodnocovány (nebo naopak přeceňováni). Pokud se takovým hráčů podaří dostat do vedení, můžete využít funkci cash outu.

Cash out – výhody

✅Možnost zajištění zisku – za pomoci cash outu se sázkaři mohou zajistit alespoň část peněz, aniž by riskovali, že přijdou o celou sázku. To platí zejména pro sázky na výhru tenisového hráče, který se dostane do vedení z pozice outsidera, či fotbalového týmu, který drží těsnou výhru 1:0.

✅Hodí se pro akovky – vsadili jste akumulátor s deseti sázkovými příležitosti a už devět jste jich trefili? Máte skvělou příležitost pojistit si už nyní skvělou výhru a vybrat.

✅Možnost profitovat z vývoje kurzu ještě před začátkem zápasu – vsadili jste na výhru titulu velkého outsidera (například výhru Leicesteru v sezóně 2015/16 při kurzu 5000,00) a on se skutečně dostal na první místo v tabulce? Kurzy v takové situaci výrazně poskočily požadovaným směrem, tudíž vám nabízená předčasná výplata na tomto tiketu musí už nyní vypadat velice pěkně. Pokud chcete využít této výhodné pozice, můžete vybrat peníze předem.

✅Možnost zachránit alespoň pár korun v případě, že se situace kompletně změní – zjistili jste, že v zápasu budou chybět dva klíčoví hráči? Jste přesvědčeni, že bez těchto hráčů váš tým nemůže být úspěšní? V tom případě můžete sáhnout po předčasném výběru a zachránit alespoň nějaké drobné.

Cash out – nevýhody

❌Platíte dvojnásobnou marži – na cash outu má sázková kancelář přiraženou marži. Pokud vsadíte a následně vyberete, marži sázkovky platíte dvakrát. To vede ke snížení zisku.

❌Snižujete úvodní kurzy – možnost předčasného výběru peněz je jako sázení za nižší kurzy, než za jaké jste vaši sázku podali. Abyste minimalizovali své ztráty, či abyste profitovali i za této situace, musíte si předčasné vyplacení správně načasovat.

Správná cash out strategie je vždycky potřeba

Cash out je mezi sázkaři i sázkovými kancelářemi velice oblíbený, takže je velmi pravděpodobné, že tu bude s námi i v budoucnosti. Vzhledem k tomu je zcela zásadní naučit se s funkcí předčasného výběru peněz pracovat správně.

Z dlouhodobého hlediska je dosažení zisku z cash outu nesmírně obtížné. Musíte pochopit, že sázkové kanceláře nabízejí cash out hlavně kvůli tomu, aby zvýšily svůj zisk. Při cash outu totiž platíte marži hned dvakrát – první při uzavření sázky a druhou při výběru.

Spousta hráčů nedokáže dosáhnout profitu ani na prematch sázkách. Když se k tomu přidá časté výběry peněz před koncem zápasu, dostávají se do ještě větší ztráty.

Nejlepší zbraní je bojovat se strachem z případné prohry. Každá sázka, u které vám bookmaker nabízí stále poměrně slušnou částku při předčasném vyplacení, má totiž stále nějakou šanci na výhru. Samozřejmě, občas to nevyjde, ale stejně tak se najdou situace, kdy se to povede.

Z toho vyplývá, že s možností předčasného výběru peněz byste to neměli přehánět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *