Menu Zavřeno

Začínající sázkaři pozor! Těmito 7 radami se nikdy neřiďte

temito-7-radami-se-nikdy-neridte

Přínos kvalitních informací a užitečných rad nelze podceňovat. Informace a rady v sázení většinou znamenají rozdíl mezi výhrou a prohrou, ovšem vždycky je třeba si uvědomit, že ne všechny zdroje informací jsou spolehlivé, a ne všechny rady stojí za vyslechnutí.

Filtrování informací a rad za účelem nalezení hodnotné sázky je stále náročnější. Ziskoví sázkaři obvykle vědí, jak se ve světě dezinformací orientovat, jenže začínající sázkaři takové štěstí nemají. Abychom vám pomohli vyrovnat se s nebezpečnými informacemi, připravili jsme pro vás tento článek. Článek obsahuje rady, kterými sázkařská komunita zasypává začínající sázkaře. Pokud chcete sázet se ziskem, těmito 7 radami se nikdy neřiďte.

Tvůj bankroll a velikost sázky jsou příliš malé

V sázení absolutně nezáleží na tom, kolik peněz sázíte. Na kurzovém sázení je krásné to, že se mu mohou věnovat lidé z úplně všech ekonomických vrstev.

Pokud si vás někdo dobírá kvůli velikosti bankrollu, měli byste ho ignorovat. Na takové lidi v sázkařské komunitě bohužel narazíte, ale nedejte se.

Faktem je, že zásady správného bankroll managementu dělají problémy většině sázkařů. Takže když začínající sázkař dokáže své sázky držet při zemi, aby se vyhnul zbytečným ztrátám, je to jako zjevení. A za své návyky by měl být chválen, nikoliv kritizován.

Rada: Nechávejte si velikost sázky pro sebe. Nikdo nemusí vědět, kolik peněz do sázení dáváte. Je to vaše osobní věc.

„Věř mi, tahle sázka nemůže prohrát“

Důvěra ve své vlastní schopnosti a potažmo i sázky je velmi důležitá, nesmí se to s ní ovšem přehánět. Žádná sázka není jistá, dokonce ani „tutovka s nízkým kurzem“. Vždycky se může stát, že během zápasu něco nevyjde a zápas přinese neočekávatelný výsledek.

Proto pokud vám někdo řekne, že ta a ta sázka nemůže prohrát, určitě mu nevěřte (a nesázejte na ni všechny své sázkařské peníze). A naopak, nevyhýbejte se sázení na outsidery jenom proto, že hrají s velkými favority. Vzpomeňte si, kolikrát byla v posledních letech úspěšná Slavie, především v Evropské lize. Kolik velkých týmů překvapila a kolik jich porazila i přestože si většina sázkařů myslela, že to za žádnou cenu nedokáže.

Přehnaná důvěra (nebo naopak nedůvěra) vás může stát značné množství peněz – buď kvůli tomu, že vsadíte velký obnos na favorita, který nakonec prohraje, nebo kvůli tomu, že raději nevsadíte na outsidera, a on nakonec vyhraje.

„Kup si moje tipy“

Nejhorším zdrojem tipů jsou samozvaní odborníci, kteří vám vnucují svoje placené tipy. Neříkáme, že všechny placené tipy jsou špatné – i v tomto odvětví se najdou poctiví lidé, nicméně podvodníků je mnohem více.

Podvodníci využívají nezkušené sázkaře, kteří zoufale hledají způsob, jak vyhrát peníze. Jejich podvody mají mnoho různých podob, ale obvykle se jedná o prodej balíčku tipů nebo denních/týdenních/měsíčních předplatných.

Spousta podvodníků se prezentuje naprosto neuvěřitelnými zisky a úspěšností tipů. Obvykle se jedná o lživé údaje, nebo údaje, které o ziskovosti sázkaře ve skutečnosti nic neprozrazují.

Otázka nákupu tipů dokonce i od prokazatelně ziskových sázkařů je ve světě sázení velice kontroverzní téma právě kvůli velkému procentu podvodníků, kteří se na tomto poli pohybují.

Nákupem tipů od podvodníků utrácíte hned dvakrát. Zaprvé vydáváte své těžce vydělané peníze na tipy, které nejsou ziskové, a za druhé sázením na tyto tipy prohráváte peníze ze svého bankrollu.

Než se rozhodne koupit od někoho tipy, ujistěte se, že se jedná o prověřeného a skutečně ziskového sázkaře.

Více sázek = větší zisk

Nejhorší sportovní sázkaři jsou vždycky nejhlasitější. Nejsnadnější způsob jak rozpoznat takového sázkaře je analýza objemu jeho sázek. Pokud tipař sází velkou spoustu tiketů a nevyhýbá se téměř žádné sportovní události, je naprosto jasné, že jeho schopnosti sázet se ziskem jsou mizivé.

I když je tento způsob sázení vzrušující, zřídkakdy je ziskový. Sázet byste měli vždycky až po důkladné analýze a průzkumu trhu.

Jakmile se sázkaři dostanou na profesionální úroveň, většinou se úzce specializují a podávají pouze několik málo sázek denně. Vsadit denně 50 tiketů není v možnostech žádného sázkaře, tím spíš ne začínajícího tipaře (leda byste k sázení používali sázkový software).

Sledování jedné výherní sázky je neporovnatelně lepší než sledování hromady různých sázek, které většinou putují do koše.

Pokud selže všechno ostatní, řiď se intuicí

Ziskové sázení neznamená, že vyhráváte každou jednu sázku. Dokonce i ten nejlepší sázkař na světě spoustu sázek prohraje. Ziskové sázení je pouze o tom vyhrát dostatek sázek na to, abyste pokryli veškeré své vklady a navrch vám ještě nějaké peníze zbyly.

Výhry a prohry přitom v sázení přicházejí do jisté míry nahodile. Někdy se stane, že zaznamenáte sérii deseti výher v řadě, jindy vás potom zastihne proherní série. Právě během těchto sérií pak sázkaři mají tendenci povolit ve svém úsilí nalézat hodnotné tipy na základě vytyčených strategií sázení a upínají se k sázkovým Bohům, nebo ke své intuici. Oba přístupy jsou samozřejmě naprosto špatně.

Sázení je hra informací a schopností. Nejedená se o věštění z křišťálové koule. Jde o přesně dané pravděpodobnosti a hodnotu kurzu. Jakmile se pustíte do sázení na základě intuice, v podstatě začnete sázet zcela náhodně. A to znamená, že v dlouhodobém horizontu žádné peníze nevyhrajete, ale naopak je sázkovce odevzdáte.

Sportovní sázkaři jsou ovlivňování mnoha různými psychologickým faktory, které jim brání v ziskovém sázení. Mezi tyto faktory patří:

Jestliže budete věřit svým instinktům spíše než datům a prostým číslům umožníte tím, aby tyto vlivy převzaly kontrolu nad vaším sázením. A to je cesta ke ztrátě.

Strategie sázení nefungují

Strategie sázení není nic jiného než hráčova metoda výběru tipů. Tyto strategie většinou vznikají po delší časové období a to na základě hloubkových znalostí daného sportovního odvětví (ať už se jedná o fotbal, hokej, tenis, MMA, basketbal nebo Formule 1) v souladu se zásadami value bettingu a správného bankroll managementu.

Neexistuje žádný důvod, proč by tyto strategie sázení nemohly být úspěšné. Problém je pouze v tom, že mezi sázkaři se tradují některé obecně známé strategie (například Martingale), které prostě nefungují (také proto jsou veřejně známy, jinak by se s nimi sázkaři nikdy nepochlubili). A tyto strategie jsou potom strkány do jednoho pytle.

Ačkoliv některé strategie sázení mohou být nebezpečné (a my bychom vám je nikdy nedoporučili), nelze popřít, že ve světě sázení jsou nenahraditelné. Jednoduše řečeno, strategie sázení tipařům umožňují postupně vylepšovat své sázení až na ziskovou úroveň.

Všechny sázkové kancelář jsou stejné

Říkat, že všechny sázkové kanceláře jsou stejné, je jako byste tvrdili, že jsou stejná všechna online casina nebo kamenné herny.

Tak například

V kamenné herně v zapadlé vesnici někde na hranici se Slovenskem najdete stejné casinové hry jako v kamenném casinu v centru Prahy, pocit z hraní na těchto dvou místech však nejspíš budete mít docela jiný.

Když se stanete ziskovým sázkařem, rozdíl mezi jednotlivými sázkovými kancelářemi vám najednou přijde ještě mnohem větší, protože v některých sázkovkách rychle narazíte na limity, zatímco jiné sázkovky vás nechají vyhrávat (a vyhrané peníze vám budou poctivě vyplácet).

Online sázkové kanceláře se liší kvalitou, spolehlivostí, profesionalitou a nabízenými službami. Některé sázkové kanceláře vám například poskytnou možnost cash outu (výběru před vyhodnocením tiketu), případně nabídnou nepřeberné množství zábavného obsahu (sportovní analýzy, blogy, soutěže atd.). Některé sázkovky přinášejí rozšířené možnosti live sázení, nebo dokonce o něco vyšší kurzy na vybrané sportovní příležitosti. Vzhledem k těmto skutečnostem se většinou vyplatí zaregistrovat se do více sázkových kanceláří a ze všech těchto sázkovek čerpat výhody (stejně jako vstupní bonusy).

Těmito 7 radami se nikdy neřiďte – závěr

Je vcelku logické, že začínající sázkaři hledají rady na internetu, především potom v komunitě sázkařů, tento krok se jim však nemusí vyplatit.

Informace z internetu mohou uškodit, proto byste si měli dobře vybírat, od koho si necháte poradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *