jak-sazet-na-fotbal

Sázení na fotbal – důležité faktory, díl 3: Vzájemné zápasy

Doufáme, že se vám líbily naše předchozí články týkající se sázení na fotbal, které se věnovaly ligovým tabulkám a formě. Nyní přesuneme naší pozornost na historii střetnutí mezi soupeři, v jazyce sázkařů, analýzu vzájemných zápasů. Je to další důležitý faktor, který nemůžete opomenout při rozhodování o fotbalových sázkách.

Vzájemné zápasy – proč jim věnovat dobrou pozornost

Statistika vzájemných zápasů může být dobrým ukazatelem, že jeden tým má psychologickou, fyzickou nebo taktickou výhodu oproti protivníkovi. Jeden příklad – pokud uvidíte, že konkrétní outsider si v poslední době v zápasech s jedním favoritem vždy vedl lépe, než naznačují kurzy, můžete něco vydělat.

Za dobu, co se věnujeme sázkám, jsme zjistili zajímavou skutečnost, že nehledě na teorii má každý tým jednoho, dva soupeře, se kterými to prostě neumí. A to včetně špičkových evropských klubů z nejprestižnějších lig. Tým, proti kterému váš favorit prostě neumí vyhrávat, poznáte snadno. V delším časovém období získává z těchto zápasů méně bodů, než předpovídaly předzápasové kurzy a všechny ostatní faktory týkající se sázení.

Co sledovat při analýze vzájemných zápasů?

Statistika vzájemných zápasů – body, góly, držení míče

Rozhodně se podívejte na statistiku vzájemných zápasů. Detailní čísla a statistiky najdete například na webech českých sázkových kanceláří. U každého zápasu v kurzové nabídce si můžete zobrazit jedním kliknutím detailní statistiky (týmy, ligy, hráči, …).

Měli byste brát v úvahu tolik zápasů, aby každý tým měl započítáno stejně domácích a stejně venkovních zápasů. Také nečerpejte ze zápasů více než 4 sezony starých, protože od té doby se již mnoho věcí v týmech změnilo.

Rivalita týmů a fanoušci – hraje se derby?

Dobře víte, že domácí hřiště znamená ve fotbale velkou výhodu. V průměru je šance na výhru domácích vyšší než šance hostů. Ovšem při zápasech velkých rivalů, jako jsou například pražské týmy Sparta a Slavia, je domácí hřiště ještě důležitější. Fanoušci při derby fandí mnohem výrazněji než při normálních zápasech, a domácí tým je tak ve větší pohodě, zatímco hosté jsou více pod tlakem.

Dále je dobré znát fanouškovské základny obou týmů. Budou domácí fandit slušně, nebo budou na rozhodčí a na soupeřova brankáře létat dělobuchy, dýmovnice a kelímky s pivem?

Hráči a trenéři, kteří přestoupili z jednoho týmu do druhého

Jestli je typ hráče nebo trenéra, kterého fanoušci budou vždy nenávidět, pak je to typ „zrádce“. Hráč nebo trenér, který nedávno přestoupil z jednoho týmu do druhého, bude pod tlakem od fanoušků z předchozího klubu, a nemusí tak podat dobrý výkon.

Příklad 1: David Limberský se neuchytil ve Spartě a skoro si nezahrál. Po přestupu do Plzně se dostal do základu, stal se z něj stal tahoun týmu a jeden z klíčových hráčů. Při zápase Plzně se Spartou mu ale sparťanští fanoušci udělali peklo. Na Davida se pískalo a volalo se na něj „Lžimberský“.

Příklad 2: Mario Götze, mladá hvězda německé bundesligy, se v Dortmundu vypracoval do světových kvalit. Byl jednou z hlavních opor při cestě až do finále Ligy Mistrů 2013 proti Bayernu Mnichov. Ovšem už před velkým finále podepsal přestup právě k největšímu rivalovi, Bayernu. Fanoušci Dortmundu ho zatratili, říkali mu, v lepším případě, „zrádce“, a hromadně pálili jeho dresy. Götze do finále nenastoupil, údajně kvůli obnovenému zranění stehenního svalu. Bude velice zajímavé, co mu fanoušci Dortmundu provedou při prvním derby Bayern-Dortmund v Bundeslize. (psáno v srpnu 2013)

Změny v sestavách

Pokud se klíčoví hráči prodají, zraní, jsou na delší dobu vyloučení, nebo z klubu odešli, může to mít dopad na výsledek. Můžete namítat, že herní systém zůstává, a že žádný hráč není víc než celý tým. Ano, to je pravda, ale spíše u velkých bohatých klubů. Pokud malý tým ztratí svou ikonu nebo více zkušených hráčů v krátkém časovém období, bude to pro něj masivní komplikace.

Nemusí to být nutně faktor, který úplně zničí statistiku vzájemných zápasů, ale když už to zjistíte, měli byste to při rozhodování o sázce brát v potaz. Mějte na paměti – mnoho malých výhod oproti ostatním vám ve výsledku může dohromady přinést značný zisk.

Tímto jsme detailně prozkoumali analýzu vzájemných zápasů. Je spousta věcí, které si procvičíte v praxi sami, ale tento článek vám dal obecnou představu o vzájemných zápasech a vypíchl hlavní body, kterých je dobré se držet. Doufám, že jsem vám opět o trochu rozšířil obzory a zvýšil vaši šanci na výhru. Pokud se vám článek líbil, neváhejte ho sdílet s přáteli na Facebooku či jiné sociální síti.

Kam dál?

Jak sázet na fotbal? 10 tipů, které ti pomohou k výdělku

Fotbal – výpis všech článků

Hlavní strana Škola Sázení CZ – seznam vzdělávacích modulů

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *