sazeni-na-fotbalove-turnaje

Strategie sázení na fotbalové turnaje (EURO, MS, Olympiáda)

Fotbalové turnaje se od běžných ligových soutěží, které jsme zvyklí sledovat v průběhu obvyklé fotbalové sezóny, diametrálně liší. A to hned ve dvou ohledech. V první řadě se samozřejmě jedná o samotný formát soutěže v druhém potom o složení jednotlivých týmů. Tato dvě specifika sázkaře nutí přistupovat k sázení na fotbalové turnaje trošku odlišným způsobem, zároveň jim však dávají možnost využívat zajímavé strategie sázení. Jedna strategie sázení na fotbalové turnaje bude předmětem tohoto článku. Tuto strategii můžete dobře využít na nadcházejících fotbalových šampionátech EURO, MS a na Letních Olympijských hrách. Pojďme na ní!

Strategie sázení na fotbalové turnaje – postup

Jak si můžete přečíst v článku s 12 tipy pro sázení na EURO, sázení na velké favority se nemusí dvakrát vyplatit, především pokud budete využívat vysoké asijské handicapy, nicméně tato strategie je o něčem trošku jiném. Její myšlenka spočívá na sázení na výhru vybraného favorita v průběhu celého turnaje.

Takový favorit má velký předpoklad, že se vzhledem ke své kvalitě a zkušenostem probojuje až do hodně pokročilé fáze turnaje a to bez jediné prohry. To platí především ve vyřazovací fázi, kde si prohru prostě nemůže dovolit, protože jinak by musel balit kufry. A právě tohle se z pohledu naší strategie sázení na fotbalové turnaje velice hodí.

Na vybraného favorita totiž budeme sázet až do chvíle, kdy buď z turnaje nevypadne, nebo kdy ho celý nevyhraje.

Možné výsledky

Protože v základní skupině může být motivace daného týmu vyhrát trošku podlomená například skutečností, že daný tým už má jistý postup do vyřazovací fáze, klidně se může stát, že některou ze sázek prohrajete. Tato strategie však vydělává peníze především ve vyřazovací fázi, kde je motivace i kurzy na vítěze zápasu vůbec nejvyšší.

Pokud jste si vybrali dobře, váš tým ve vyřazovací fázi čekají 3-4 kola, kdy kurzy na vítěze obvykle citelně přesahují hodnotu 2,00. I pokud tedy prohrajete jednu sázku ve skupinové fázi a jednu sázku na konci turnaje, stejně dosáhnete pěkného zisku.

Strategie sázení na fotbalové turnaje – další postřehy

Někteří sázkaři si tuto strategii dále upravují a to především v závislosti na výšce kurzů. Nejšikovnější úprava spočívá v sázení na neprohru daného týmu v základní části, ovšem pouze v případě, že kurz na dvojtip je vyšší než 1,25. Tato úprava pomůže předejít možným remízám v zápasech se silnějšími týmy. Sázení na nízké kurzy je ovšem taktéž velice specifické, proto doporučujeme přečíst si náš předešlý článek.

Touto metodou se dá sázet klidně i na dva vybrané týmy současně. V takovém případě se na vybraný tým sází až do chvíle, kdy se má potkat s druhým vybraným týmem.

Tato strategie sázení se může využívat i u tenisových nebo hokejových turnajů. Tato strategie sázení je pochopitelně vhodná také pro Evropskou fotbalovou ligu a fotbalovou Ligu mistrů.

Strategie sázení na fotbalové turnaje – závěr

Strategie sázení na fotbalové turnaje je velmi snadný přístup k sázení podle síly jednotlivých týmů, kterou lze zjistit jak z výsledků kvalifikace, tak například i z žebříčku FIFA, případně z nabídky kurzů (čím nižší kurz na celkové vítězství v turnaji, tím větší síla týmu a pravděpodobnost, že turnaj vyhraje). Dále by vám mohl být nápomocný návod Jak sázet na fotbal.

Tato strategie by neměla být vnímána jako ultimátní cesta k zisku, protože je to pořád hlavně o dobrém odhadu (a protože při ní vůbec neřešíte hodnotu kurzů, což je jediná zaručená cesta k zisku). Na druhou stranu se jedná o zajímavý prostředek, jak si bez velké námahy připravit poměrně slušnou šanci na výhru. Pokud si tedy chcete zpestřit sledování zápasů nadcházejících turnajů EURO, MS ve fotbale nebo na Olympiádě, toto je jedna z možností, jak na to.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *