Menu Zavřeno

Jak sázet na sport | tipy pro pokročilé sázkaře

Přestaňte krmit sázkové kanceláře. Přečtěte si, jak sázet na sport úspěšně. Použijte naše rady v praxi a začněte vyhrávat!

Všechny naše rady připravují skutečně ziskoví sázkaři. Námi představené články jdou proto skutečně do hloubky a poradí vám se všemi praktickými věcmi. I my jsme tímto vzdělávacím procesem kdysi procházeli a tak přesně víme, co potřebujete! V předešlém článku jsme dali rady začínajícím sázkařům. V tomto článku si představíme tipy a rady, jak sázet na sport, určené pro pokročilé sázkaře. V článku je uvedeno několik odkazů, které doporučujeme pročíst také.

Seznamte se se sázkovými strategiemi

Tímto procesem si musí projít každý sázkař, ať už zcela dobrovolně, nebo nuceně (tedy kvůli studiu). Obecně známé strategie sázení (jako například Martingale, Fibonacci, 15 sázek v řadě atd.) sice mohou být pěkně nebezpečné a rozhodně nenabízejí instantní návod na úspěch, ovšem naučí vás o sportu a sázení přemýšlet v hlubších souvislostech.

Strategie sázení vám budeme postupně představovat na našich stránkách. Zatím zde ovšem máme spoustu jiné práce, proto vás odkážeme na článek o sázkové strategii Martingale, který najdete na našich spřátelených stránkách. Problematika Martingale je na této stránce velice pěkně zpracovaná. Článek varuje před všemi riziky, které Martingale přináší a najdete v něm odkaz i na několik modifikací.

Vyberte si ten správný sport

Spousta začínajících sázkařů dělá tu velkou chybu, že si sport vybere podle toho, jaká je zrovna sezóna nebo jaký sport je zrovna v módě. Každé období má svůj vlastní trend (v současné chvíli je velmi populární sázet například na MMA) a každá sezóna přichází se svým vlastním sportem (v zimě se jedná například o sázení na biatlon), cílem každého ziskového sázkaře ovšem je, sázet na sport, o kterém toho ví co nejvíce.

Sázení na sport je hrou informací. Čím více budete danou problematiku znát a čím více informací budete schopni získat o nadcházejícím střetnutí (ať už o hráčích, o týmech, o pozadí zápasu, prostředí atd.), tím spíše narazíte na nějakou příležitost vsadit si s výhodou.

Nejlepší způsob, jak sázet na sport

Jak se dočtete v jednom z pokročilejších článků, sázkové kurzy ve své podstatě vyjadřují pravděpodobnost, s níž daná událost nastane. Nicméně bookmakeři, kteří kurzy vypisují, jsou taky jenom lidi a tak v kurzech dělají chyby. Pokud díky hlubším znalostem dané problematiky dokážete pravděpodobnost daného zápasu odhadnout lépe než oni, dostanete příležitost vsadit si s výhodou. Pokud ovšem o daném sportu skoro nic nevíte, asi jen těžko dokážete přelstít člověka, který s takovým sportem pracuje každý týden (i když třeba jen několik minut).

Pokud máte pro daný sport zapálení, pokud ho sledujete od ranného mládí a ideálně pokud jste ho někdy hráli, pravděpodobnost, že se k vám dostane nějaký střípek, díky němuž byste pravděpodobnost dokázali odhadnout lépe než bookmakeři, je tím větší. Naopak pokud na daný sport koukáte tak maximálně jednou měsíčně a to navíc jenom v hospodě, kde dění na hřišti sledujete pouze na půl oka, tak žádné zázraky nečekejte.

Vzhledem k těmto skutečnostem byste měli stavět na tom, co je vám nejbližší. To neplatí pouze v případě, že jste ve sportu úplně noví. V takovém případě si skutečně vyberte takový sport, který se vám nejvíce líbí. V začátcích by vám mohly pomoci tyto články:

Jak sázet na fotbal? 

Jak sázet na hokej?

Jak sázet na tenis?

Jak sázet na MMA?

Jak sázet na biatlon?

Jak sázet na Dota 2?

Vyberte si tu správnou sázkovou příležitost

Výběrem sportu to ani zdaleka nekončí. Sázkové kanceláře vypisují desítky sázkových příležitostí, přičemž spousta z nich se podstatně liší. Vezměte si třeba fotbal a sázení na žluté a červené karty, na rohy, na střelce nebo na vítěze utkání. Sázení na každou z těchto sázkových příležitostí bude vyžadovat docela jiné statistiky a přístup.

Při sázení na žluté a červené karty se budete muset zaměřit především na agresivitu daných týmů a na rozhodčí, při sázení na rohy potom na herní systém a motivaci. Sázení na střelce bude vyžadovat především průzkum individuálních statistik a formy jednotlivých hráčů a nakonec sázení na výhru zápasu zase komplexní statistiky týmů jako celku. Rovnou říkáme, že není v silách jednoho jediného člověka, aby dokázal skvěle sázet na všechny sázkové příležitosti, které se naskytnou. Statistiky jsou extrémním žroutem času, nehledě na to, že sázkař si v těchto statistikách také musí vyhledat svůj vlastní přístup a inovovat jej.

Opravdu dobří sázkaři se proto soustředí na jednu nebo maximálně dvě sázkové příležitosti (například over/under a střelce gólů) podle toho, jak jim rozumí a samozřejmě také podle toho, co je vlastně baví. Abyste zvýšili své šance na úspěch a ušetřili trochu času, měli byste udělat to samé. Pro začátek vám doporučujeme věnovat se sázení na počet gólů, případně na remízy (které z očekávaného počtu gólů vycházejí). Jakmile v těchto dvou disciplínách dosáhnete nějakého pokroku, můžete přejít na další sázkové příležitosti podle své chuti.

Sledujte sázkové trendy

Sázkové trendy jsou opakující se vzorce chování sázkové společnosti, bookmakerů nebo hráčů, které vedou k nesprávné velikosti vypsaných kurzů. Typický příkladem sázkového trendu je slepé sázení na věhlasné fotbalové kluby, jako je například Real Madrid, Barcelona, Manchester City nebo Sparta Praha. Tato jména si za roky svého působení na fotbalové scéně vydobyla skvělou pověst a tak na ně lidi bezhlavě sází vždy, když jenom zaslechnou jejich jméno. A to bez ohledu na další skutečnosti jako je například zranění hráčů nebo aktuální forma jejich soupeře.

V těchto situacích se tak jednoduše stává, že sázková veřejnost svým urputným zájmem srazí kurz na výhru tohoto týmu až na minimum a naopak zvýší kurz na jejich protivníka nad hranici, která by šancím tohoto týmu odpovídala. Kurzy v té chvíli jsou tedy jiné, než jaké by měly být vzhledem ke skutečným šancím obou týmů. A zde do hry vstupují všímaví sázkaři, kteří místo utrácení peněz na výhru favorita v titěrném kurzu například 1,10, raději vsadí na houževnatého outsidera, který je aktuálně ve formě.

Nejlepší příklad o vychýlení kurzů na základě mínění veřejnosti nám v poslední době dala Evropská liga. Slavia byla obrovský outsider jak v zápase proti Leicesteru, tak v zápasu proti Rangers. Oba tyto zápasy přitom skvěle zvládla a vyhrála s nádherným kurzem 7,75 a 3,99.

Slepé sázení na věhlasné fotbalové kluby samozřejmě není jediným sázkovým trendem. Mezi další trendy patří například sázení na obraty, sázení na zápasy, kde je jeden z týmů bez motivace atd.

Naučte se sázet podle pohybu kurzů (steam chasing)

Steam chasing (v překladu něco jako „chytání páry“) je sázková strategie, která radí sázet na kurzy, které rychle začnou klesat. Gró této sázkové strategie spočítá v prostém faktu, že kurzy na danou sázku začnou rychle padat z toho důvodu, že si na ně vsadil některý z uznávaných ziskových sázkařů, případně celý sázkový syndikát. Bookmakeři na to konto rychle sníží kurzy, protože vědí, že tito sázkaři v dlouhodobém horizontu vykazují zisky (a že tedy kurzy, které vypsali, neodpovídají skutečnosti a pro sázkaře jsou výhodné). Všichni zbylí bookmakeři je přitom napodobují. Nedějete se tak ovšem ve stejné chvíli, na některých sázkovkách se tak stále nabízí výhodný kurz. Sázkaři by se měli snažit najít tyto příležitosti, tedy kurzy, které se ještě nestačily snížit, a které tedy nabízejí potřebnou hodnotu.

Steam chasing má pochopitelně své zákonitosti a aby ho člověk dokázal dělat dobře, musí se s ním trošku sžít. Nicméně pokud to dokážete, udělali jste první krok ke skutečně ziskovému sázení. Od této chvíle vám nic nebrání v tom, stát se ziskovými sázkaři. Objevili jste totiž první skutečně ziskovou (tedy dlouhodobě udržitelnou) strategii sázení. Nicméně pokud chcete své zisky dále zvyšovat, doporučujeme vám přejít na další vzdělávací modul.

Jak sázet na sport – závěr

Pokud jste dočetli až sem a udělali jste si všechny domácí úkoly (tj. prostudovali jste si všechno, na co jsme vás upozorňovali), měli byste mít všechny znalosti potřebné pro poslední krok – přechod ziskovému sázení. Víme, že jste se na tento krok celou dobu strašně těšili, ale zároveň na vás apelujeme, abyste se k němu odhodlali skutečně až ve chvíli, kdy jste si všemi dříve zmiňovanými informacemi naprosto jistí. Toto je nezbytně důležité, protože pokud k poslednímu modulu (profesionální koncepty) přejdete příliš brzy, vaše práce se může v okamžiku zhroutit. Samozřejmě vám netvrdíme, že přitom přijde o všechny dosavadní znalosti, to určitě ne. Ovšem mohlo by se snadno stát, že se vám celé studium zprotiví. A to rozhodně nechceme.

Někdy trvá i několik let, než sázkař pro ziskové sázení uzraje. Přitom je nezbytně důležité nikdy se nevzdávat a neustále pokračovat ve studiu. Na našich stránkách vycházejí stále nové vzdělávací články. Studujte tyto články co nejpečlivěji a přibližujte se tak ke svému cíli. Přijde to, dřív nebo později!

Kam dál?