Menu Zavřeno

Live sázení na tenis – hodnocení psychického stavu hráčů

jak-sazet-na-tenis

V tenise kromě zkušeností a papírových předpokladů rozhoduje o výhře a prohře především psychika hráčů. Sázení živě nám umožní lépe analyzovat výherní šance. V tomto článku o sázení na tenis se podíváme se na několik modelových situací ze hry, které ovlivní šance hráčů na výhru a vytvoří výhodnou sázkovou příležitost.

Favorit může například zkazit několik podání v řadě a znervóznět, outsiderovi se může naopak povést několik pěkných výměn a následně může začít hrát s nečekaným sebevědomím.

Bod zlomu – když se po prvním setu prohrávající hráč vzchopí a začne soupeře přehrávat

Důležitým momentem v tenisovém zápase je “bod zlomu”, kdy ve druhém setu dojde k výraznému obratu ve hře. (uvažujme zápas na 2 vítězné sety)

 Příklad – bod zlomu

Kurzy před zápasem: Hráč A: 1,56 — Hráč B: 2,18
Hráč A hraje dobře a vyhraje první set 6:3.
=> Kurzy po 1. setu: Hráč A: 1,12 — Hráč B: 7,85
Hráč A se velmi snažil a v prvním setu vydal mnoho sil.
Ve druhém setu hráč A působí unaveným dojmem, hráč B úspěšně odolává soupeřově tlaku a přebírá iniciativu.
Hráč A začíná kazit, co chvíli mlátí raketou, naopak hráč B předvádí pěkné výměny, úspěšně odolává soupeřově tlaku a přebírá iniciativu.
Kurzy ve 2. setu za stavu 2:3, vede hráč B.. Hráč A: 1,25 — hráč B: 5,78

Toto je vaše příležitost výhodně vsadit na hráče B! Má totiž vyšší kurz, než odpovídá jeho aktuální formě. Kdyby bookmaker zahrnul i aktuální psychiku hráčů, dal by mu kurz jen zhruba 3,00 až 4,00.

Bookmaker totiž zadává hlavně aktuální skóre a počítá především s historií předešlých her a papírovými přepoklady. Ovšem vy víte, že hráč B je aktuálně v nebývalé formě a jeho šance na výhru jsou vyšší, než předpokládá bookmaker. –> Vsaďte na hráče B, než mu bookmaker sníží kurs!

Prohrávající hráč ztrácí naději a přestává se snažit

Další situací, které byste si měli všimnout, je chvíle, kdy favorit začíná jasně dominovat zápasu, zatímco protihráčovi docházejí síly a pomalu se vzdává.

Příklad – ztráta naděje

Kurzy před zápasem: Hráč A: 1,50 — Hráč B: 2,35
Hráč A hraje dobře a vyhraje první set 6:3.
=> Kurzy po 1. setu: Hráč A: 1,12 — Hráč B: 7,85
Stav: První set vyhrál hráč A 6:3, teď hráč A vede 3:2 poté, co sebral hráči B podání, a práve zahrál v aktuálním gamu eso z podání na 30:0.
Kurzy: Hráč A: 1,15 — Hráč B: 6,38
Situace: Hráč B dříve předváděl docela kvalitní údery a snažil se rychle dobíhat smeče hráče A. Ovšem poté, co ztratil podání za stavu 2:2 a hráč A přidal další game, přestává běhat, působí odevzdaným dojmem a vypadá to, že ztratil naději. Oproti tomu hráč A hraje s očividným sebevědomím, právě dal 2 esa z podání za sebou a je vidět, že soupeři nedává šanci.

Toto je vaše příležitost výhodně vsadit na hráče A!

Bookmaker počítá kurs podle aktuálního skóre, ale nezapočítává, že hráč B se vzdává. Teď je až na 98% jisté, že hráč B nedá breakball a hráč A už zápas nepustí. Tomu by odpovídal kurs zhruba 1,06, ale vy můžete vsadit na 1,15 –> Rychle vsaďte velkou částku na hráče A, než bookmaker sníží kurz!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *