poker-stove

Poker Stove – výpočet šance proti soupeřově range karet

PokerStove je užitečný program, který používají i profesionální hráči pokeru.

Co umí PokerStove?

Tento užitečný program vám dokáže vypočítat pravděpodobnost výhry či prohry v závislosti na soupeřově range. Dokáže vypočítat šanci na výhru, i když neznáte přesné soupeřovy karty, ale odhadujete ho na několik možných kombinací, čili mu dáváte “range”. Například páry 9-9 a výše plus AK, AQ. Poker je totiž hrou, kde nikdy nemáme kompletní informace. I ti největší profesionálové dokáží jen zhruba odhadovat, jaké různé karty soupeř může mít.

NÁVOD: Jak zadat karetní kombinace hráčům?

Nejprve zadáte v Player 1 svoje karty, například AhKh (srdcové eso a srdcový král). U svého soupeře po kliknutí na tlačítko Player2 můžete zadat jeho karty. Pokud je neznáte, klikněte na záložku Preflop, kde zadáte tzv. range možných karet, které myslíte, že by mohl držet. Vy například myslíte, že soupeř má pár od 10-10 (píše se jako TT) výše, tedy TT, JJ, QQ, KK nebo AA, nebo vysoká esa od AQ, tedy AQ nebo AK. Tuto soupeřovu range naklikáte na přehledném diagramu karetních kombinací. Poté dejte OK. Tlačítko RD označí jakou soupeřovu range všechny handy, tedy protivník může držet jakoukoliv náhodnou kombinaci.

NÁVOD: Jak zadat případně flop / turn / river?

Samozřejmě můžete do výpočtu zahrnout i karty na flopu a podobně. Stačí doplnit karty do pole “Board” – buď zápisem ručně, nebo pomocí select vyberete klikáním karty. Položka Dead Cards vám umožňuje označit vyřazené karty, tedy ty, které už nemohou padnout.

 NÁVOD: Jak vypočítat value?

Nakonec stisknete tlačítko “EVALUATE”. My jsme zadali šanci před flopem s AhKh proti soupeřově rangi (TT+,AQs+,AQo+} a vyšla nám šance na výhru celkem 51,6%, takže v podstatě coinflip.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *