knockout-turnaje

Knockout (bounty) turnaje – informace, strategie

V knockout turnajích je vyřazování ostatních hráčů ještě větší zábavou než v klasických freezout turnajích. Většina peněz z vkladu jde klasicky do prizepoolu, ale každý hráč má navíc na svou hlavu vypsanou odměnu (bounty), kterou vyhrajete, když hráče vyřadíte. Přečtěte si, jakou v knockout turnajích použít strategii a kterou hernu vám na knockouty doporučujeme.

Pravidla turnajů knockout (bounty)

  • Každý hráč na začátku provede vklad (buy-in) a dostane startovní stack turnajových žetonů. Část peněz z vkladu putuje do prizepoolu, a zbytek tvoří tzv. knockout bounty, tedy odměnu vypsanou na hlavu hráče.
  • Kdo přijde o všechny žetony, je vyřazen a v turnaji končí. Hráč, který ho vyřadil, získá jeho bounty – i kdyby sám vypadl z turnaje před vyplácenými pozicemi, všechny vyhrané bounty už mu zůstávají.
  • Posledních zhruba 10-15% hráčů se umístí „in the money“, na vyplácených pozicích, a vyhraje část prizepoolu. Čím déle hráč v turnaji vydrží, tím větší je jeho výhra, klasicky jako u freezout turnaje. Navíc každý dostane vyplacené bounty za hráče, které vyřadil.

Strategie knockout turnajů

Při hraní knockout turnajů je nutné se rozhodnout, jestli chcete přizpůsobovat hru tak, abyste posbírali co nejvíce bounty, a nebo hrát vaší standardní MTT hru a bounty brát jen jako malý bonus. Pro nejlepší výsledky vám doporučuji držet se standardní strategie jako při hraní freezout turnajů a raději se zaměřit na to, jak využít chyb protihráčů, kteří hrají až příliš loose, jen aby posbírali bounty.

  • Očekávejte hodně otevřenou a loose hru– knockout turnaje jsou velmi zábavná varianta, a přitahují gamblery a amatérské hráče. Můžete čekat spoustu bláznivých all-inů a showdownů, především v úvodní fázi hry. Neposílejte moc all-iny na slabou kartu, často dostanete call.
  • Žádná „spolupráce“ při vyřazování hráče– na rozdíl od běžných turnajů, kde hráči hromadně callují shorstackův all in a checkují flop, zde mezi sebou bojují o bounty za vyřazení.
  • Na prizepoolu záleží – v prizepoolu je 80% všech vkladů, proto byste se neměli příliš honit za bounty, ale snažit se dostat na finálový stůl, kde leží většina peněz.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *