poker-multi-table-turnaje

Multi Table Sit and Go Strategie – 180 man Sit and Go

Multi table Sit and Go pro 180 hráčů je oblíbenou variantou turnajového profesionála Jonathana Little, protože spojuje dostupnost a nízkou časovou náročnost s vysokým potenciálem MTT turnajů. V následujících článcích vám Jonathan odhalí svou vítěznou strategii a naučí vás ve 180 man SNG snadno vyhrávat.

Výuková videa od Jonathana Little

Jenom jako vsuvka, pokud se raději učíte z videí než z dlouhých textových článků, doporučujeme vám shlédnout sérii 4 výukových videí od Jonathana Little s českými titulky, které jsme pro vás připravili.

Strategie 180 man Sit and Go na začátku turnaje

Na začátku turnaje 180 man máte 1.500 chipů a blindy jsou 10/20. Záleží na tom, jestli hrajete standardní sitko, nebo variantu turbo. V turbo turnajích jdou blindy nahoru každých 5 minut a hráči jsou mnohem, mnohem horší než v klasických sit and go. V turbech hraje spousta gamblerů, běžně uvidíte raise na 60, all-in, all-in a call, s hráči ukážou 6-6, A-J, a 8-9 suited – takže se nebojte jít all-in preflop hned na prvních blindech s A-K či J-J, prostě se vám to vyplatí. Ovšem pokud nehrajete turbo, měli byste na začátku turnaje hrát naopak konzervativně a spíše tight.

Doporučuji sledovat slabší protihráče u stolu, pokud hrajete s gamblery, snažte se je obrat dříve, než to udělá někdo jiný. Nebojte se hrát agresivně a s handou jako dva páry nebo top pair + nut flush draw jít až do all-inu, protihráči vám to doplatí s horší handou. Agresivní a uvolněná hra zde má své opodstatnění, protože je v turnaji důležité nasbírat velký stack a mít tak šanci dojít až na finálový stůl, kde leží ty nejzajímavější výhry.

Střední fáze turnaje, vysoké blindy

V turbo turnajích tato fáze nastává mnohem dříve, blindy se o něco zvýšily, a průměrný stack je 10-20 big blindů. Teď už nastává fáze push/fold, čili málokdy uvidíte flop bez toho, aby se hráči dostali do all-inu. Už se nevyplácí dorovnávat malé páry, suited connectory a jiné karty s “potenciálem”, protože by vás call stál příliš mnoho. Naopak nejlepším způsobem, jak získat velmi mnoho chipů, je krást ve správnou chvíli blindy all-inem.

Monstra – AA,KK,QQ – jen raise V turbo turnajích na nižších stakes (do buy-inu 30$) když máte 8-15BB, je nejlepší strategií s prémiovými páry dávat jen raise, a nechat soupeře jít proti vám all-in s horší handou. A i kdyby vás nějaký hráč jen dorovnal, stejně budete na flopu lepší s overpárem a budete moci jednoduše jít až do all-inu. Celkové se prémiové páry vyplácí více jen raisovat, než chodit přímo all-in. Ovšem handa jako AK se na flopu hraje špatně, a tu byste měli spíše pushovat all-in s méně jak 12BB.

10BB a méně = all-in/fold: Pokud máte ve vašem stacku pouze 10 Big blindů a méně, dávejte vždy all-in, nebo složte. Vyvarujete se tak situacím, kdy budete dorovnáni, vám na flop nic nepřijde a pokud byste foldli, budete zoufalý shortstack. All-inem také často ukradnete blindy a ante, což vám výrazně navýší stack, a někdy se více než zdvojnásobíte. Zejména v turbo turnajích dostanete běžně cally od slabších hand. Pokud jste v brzké pozici, můžete 10BB pushovat all-in s AJ+ a 88+, pokud jste na střední pozici pushujte klidně A9+ a 55+, pokud jste poblíž blindů tak pushujte s A3+,KJ+,22+. Za každý blind méně ve vašem stacku pak tuto range ještě rozšiřte.

All-in steal na buttonu: Obecně platí, že čím blíže jste k blindům, tím více kombinací můžete pushovat all-in, protože šance, že protihráči vás dorovnají, klesá s počtem protihráčů za vámi. Ideální to máte, pokud používáte HUD software jako třeba Holdem Manager. U každého hráče vidíte, jestli je tight nebo loose, a odhadnete šanci, že vám složí na all-in. Pokud sedíte na buttonu a všichni před vámi foldli, máte jen 7 BB, ve hře jsou i ante, a hráči na blindech jsou spíše tight, můžete pushovat ANY TWO CARDS (s čímkoliv). S 10 big blindy byste z blindů mohli pushovat jakékoliv eso či krále, jakýkoliv pár či karty s obrázkem či suited konektory.

All-in steal na small blindu: Pokud máte malý stack, sedíte na small blindu a všichni před vámi foldli, nastává boj o small blind, big blind a sázky ante. Teď velmi záleží na tom, jak hraje hráč na big blindu. Pokud je loose a často calluje, pushujte 10BB pouze s esem, K-10+ a všemi páry. Pokud je spíš tight, pushujte s 10BB klidně všechna esa, krále, Q8+, páry, všechny obrázky a střední suited konektory. A čím méně blindů máte, tím více tuto range rozšiřte.

Hra na bublině a in the money

Vzhledem k tomu, že tyto turnaje mají výplatní strukturu tzv. top-heavy, čili orientovanou na nejvyšší místa, nevyplácí se hrát opatrně, a snažit se “přežít” na nejnižší vyplácené pozice. To oplatí zejména v turbo turnajích, kdy byste na bublině neměli vůbec měnit svoji range karet na all-in a hrát pořád stejně. V non-turbo, standardních turnajích, na bublině můžete trochu ubrat, pokud máte malý stack. Ovšem s velkým stackem se nebojte zastrašovat střední stacky, které se budou bát vyřazení, takže jim často kraďte blindy.

Bublina po chvíli praskne a máte jistotu 2násobku vkladu. Z 18 lidí takto dopadne plných 9. Hráči se přestanou bát vyřazení a začnou hrát o něco více loose. Ovšem dvojnásobek vkladu, to je skoro nic. Vy se snažte hrát, jak nejlépe umíte, posílejte správné all-iny, a vždy myslete na to, že vítěz bere skoro 30% celého prizepoolu! Proto vždy myslete jen na první místo a na nic jiného. Pokud budete hrát pozitivně, agresivně a nebudete čekat, až se ostatní nějak sami vyřadí, budete mít velkou šanci se dostat v turnaji velmi vysoko, na ty nejlépe placené pozice, a čas od času uhrajete i první místo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *