poker-multi-table-turnaje

Rebuy turnaje – informace, strategie

Rebuy turnaje jsou oblíbenou turnajovou variantou. Kdo přijde o své žetony během rebuy fáze, může si jednoduše dokoupit a pokračovat ve hře. Protože se nikdo nebojí vyřazení, hrají se tyto turnaje mnohem volněji než freezouty. Přečtěte si pravidla rebuy turnajů a s jakou strategií profitabilně rebuy turnaje hrát.

Pravidla turnajů rebuy:

  • Každý hráč provede vklad a dostane startovní žetony. V některých rebuy turnajích je možné dát hned na začátku dvojitý vklad a získat dvojnásobek žetonů.
  • Rebuy fáze: Kdo v této fázi přijde o všechny žetony, nebo jeho počet žetonů klesne pod startovní stack, může udělat rebuy, čili zaplatit další vklad a dokoupit si žetony. Někdy je možný double rebuy – dvojitý nákup za dvojnásobek žetonů. Kdo přijde o všechny žetony a nechce rebuy, vypadává z turnaje.
  • Rebuy fáze trvá obvykle hodinu, poté je přestávka na add-on. Add-on je dodatené dokoupení dalších žetonů, není povinný, ale skoro každý hráč tuto možnost využije.
  • Pak už následuje vyřazovací fáze, kdy už není možný rebuy a kdo přijde o žetony, skončil – podobně jako ve freezout turnajích.

Strategie rebuy turnajů

Při hraní rebuy turnaje máte několik možností, jak přistupovat ke hře. Jednou z variant, kterou vám však rozhodně nedoporučujeme, je dát jen základní buy-in, nedát add-on, a v případě prohry odejít z turnaje bez rebuye. Tato strategie není zisková, protože jen málokdy nasbíráte dost velký stack, abyste se dostali daleko v turnaji po rebuy fázi. Nedat si rebuy je skoro vždy strategická chyba. Pokaždé, když hrajete rebuy turnaje, počítejte s průměrným celkovým buy-inem cca 5-násobek základního vkladu.

Výherní strategie je zde hrát loose v rebuy fázi, často chodit all-in, a vždy dávat re-buy / add-on. Pokeroví profesionálové, jako například Daniel Negreanu, hrají rebuy turnaje hyperagresivně, a dají rebuy klidně i desetkrát, dvacetkrát v jednom turnaji, když mají smůlu. Dlouhodobě se jim totiž vyplácí ty případy, kdy nasbírají opravdu obří stack a dostanou se na finálový stůl. Hrajte tedy daleko více loose, tedy s mnohem větší rangí kombinací, než v jiných turnajích, a nebojte se chodit často all-in.

Rebuy fáze

Vaším cílem je zde nasbírat co největší stack. V rebuy turnajích se hraje mnohem agresivněji než ve freezoutech, protože se nikdo nemusí bát vyřazení. Velmi často uvidíte hráče, kteří pushují all in s K-J za 50 big blindů před flopem, nebo hráče, kteří callují 100% hand před flopem. Díky tomu můžete rozšířit svoji range karet a nebát se chodit all-in se slabšími handami, než ve freezoutu. A silné handy je potřeba chránit velkými raisy, pokud raisnete jen na 2- 3 big blindy, obvykle vás callne alespoň 5 lidí, takže s handami jako AK či QQ raisujte hodně, alespoň 4x až 5x big blind. Před flopem klidně callujte all-iny s handami jako AQ,AK a páry od 88 nahoru. Pokud protihráč hraje all-in s jakýmikoliv kartami, pak vám stačí jakékoliv eso, pár, či obrázková kombinace jako J-Q nebo K-10.

Pokud vám klesne počet žetonů pod startovní stack, nebo prohrajete celý stack, vždycky dejte rebuy. Pokud je možné, dávejte rovnou double rebuy. Vaším cílem je totiž nasbírat co největší stack pro fázi po rebuyi. Pokud máte pocit, že rebuye jsou pro vás příliš drahé, tak raději hrajte na nižším buy-inu, protože dát jen základní vklad a pak se vzdát se v rebuy turnajích nevyplácí.

Add-on přestávka

Po skončení rebuy fáze si můžete dokoupit další žetony jako add-on. Ať už je váš stack jakýkoliv, vždycky add-on dejte, dělá to tak 9 z 10 hráčů a těch pár žetonů navíc by vám proti ostatním chybělo.

Vyřazovací fáze

Nyní už není možné si dokoupit další žetony a kdo prohraje své žetony, končí. Je zajímavé, že řada nezkušených hráčů si tuto změnu neuvědomuje, a tak bez starosti dál posílají bláznicé all-iny, stejně jako v rebuy fázi. Toho můžete vy dobře využít, až vám přijde pořádná handa. Jinak byste měli hrát více tight než v rebuy fázi, a vaše strategie by měla být nadále stejná, jako kdybyste hrálo turnaj freezout.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *