poker-bubble

Bubble (bublina) v SNG turnaji – strategie podle modelu ICM

Jakmile v turnaji SNG zbydou jen 4 hráči, nastává tzv. bublina – už zbývá vyřadit jen jednoho hráče před třemi placenými pozicemi. Potřebujete hrát velmi agresivně, krást blindy, tlačit na vaše soupeře a sám se vyhýbat jejich útokům. Přečtěte si, jakou strategií zde dosáhnete největších úspěchů.

Základní strategické rady na bublině v SNG

1) Tlačte na soupeře a kraďte blindy a ante. Agrese je klíčem k úspěchu na bublině v SNG turnaji. Blindy už jsou velké a obíhají velmi rychle, protože už zbývají jen 4 hráči. Je potřeba hrát agresivně a nenechat se sežrat blindy. Soupeři se často budou bát dorovnávat vaše raisy se středně dobrými kombinacemi, protože nechtějí riskovat vyřazení z turnaje. Proto často kraďte blindy, a pokud je váš stack nižší než 10 BB, choďte při tom raději rovnou all-in.

2) Omezte dorovnávání. V bubble se setkáte s opatrnější hrou, když jeden z hráčů raisne all-in, ostatní skoro vždy foldnou. Měli byste omezit dorovnávání all-inů, protože riskujete vyřazení z turnaje. Výjimkou je dorovnávání hráče na shortstacku, kdy můžete být o něco více loose, protože i v případě vaší prohry jste stále ve hře, a vyřazením shortstacka si zajistíte placené pozice.

3) Pokud máte nejvíce žetonů, přidejte na agresi. Jako bigstack máte obrovskou výhodu, protože nemůžete v jedné handě vypadnout z turnaje. To sice neznamená, že můžete začít hrát jako maniak a zbytečně vyhazovat chipy, ale částečně na agresivitě můžete přidat. Protihráči se budou bát, že je vyřadíte z turnaje, a tak proti vám budou méně často dorovnávat a raisovat.

4) Buďte opatrnější proti hráčům s více žetony. Hráči, kteří mají ve stacku výrazně výše žetonů než vy, si mohou dovolit váš all-in dorovnat s větším počtem hand. Proto je riziko vašeho vyřazení mnohem vyšší než při all-inu proti menšímu stacku, a vaše range karet se tomu musí přizpůsobit.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *