poker-multi-table-turnaje

Úvodní fáze SNG turnaje – strategie hry na nízkých blindech

Jako úvodní fázi turnaje Sit and Go označujeme první tři kola blindů. Obecně se zde vyplácí hrát tight, nepouštět se do velkých risků a nevyhazovat zbytečně žetony. Podívejme se nyní blíže na strategii hry v úvodní fázi jednostolového SNG a rozeberme si některé typické situace ze hry.

Základní strategické rady

1) Hrajte velmi tight! Na rozdíl od velkých turnajů MTT, kde je nutné rychle nasbírat velký stack, v SNG se vyplácí ze začátku hrát velmi konzervativně. Blindy vás ještě neohrožují a bez prémiové handy se nevyplací riskovat celý stack.

2) Buďte agresivní před flopem Pokud budete hrát turnaje s nízkým buy-inem (do $11), mnoho protihráčů bude příliš loose a často callovat. S vašimi prémiovými kombinacemi proto před flopem vždy raisujte alespoň na 3 big blindy (pokud před vámi přišel call, raisujte raději více) abyste z vašich hand získali maximální value. Chcete mít na flopu proti sobě co nejméně soupeřů, jinak by byla příliš velká šance, že někdo na flopu trefí náhodnou lepší handu a obere vás tak o hodně chipů.

3) Nehrajte slowplay! Pokud vaše prémiová kombinace trefila pěkný flop, neměli byte hrát slowplay, ale skoro vždy vsadit první nebo raisnout. Na SNG s nízkými buy-iny vám řada hráčů doplatí klidně all-in s velmi slabou handou, proto se snažte získat co největší value. Navíc pokud nevsadíte, často protivníkovi může karta zdarma dotvořit postupku či flush, což rozhodně nechcete.

4) Pozor na check-raisy! Když váš protivník jako první checkne a až po vaší sázce pak raisne, v SNG s nízkou úrovní hráčů to takřka vždy znamená prémiovou handu, jako dva páry nebo trojice. V takové situaci si velmi dobře rozmyslete, jestli vám stojí za to dále pokračovat ve hře. Většinou je nejvhodnější s handou jako jeden pár jen callnout a pokud protivník dál sází silně, dokonce i zahodit, protože riziko, že jste poraženi, je příliš vysoké.

Příklady hand z úvodní fáze SNG

Tyto handy se odehrávají v úvodní fázi turnaje, u stolu je stále 9 hráčů, blindy jsou 15/30 a stack je 1500 chipů.

AK na první pozici Vaše hra: Raise 90 až 120 chipů. Máte v ruce prémiovou kombinaci, která se dá hrát i z první pozice. Je potřeba raisnout a získat tak co největší value. Pokud vás protivník dorovnal a flop vám sice nepomohl, ale vašemu protivníkovi pravděpodobně také ne, například 2-3-8, pokračujte v sázení continuation betem (50% až 60% potu) a donuťte soupeře foldnout.

A-10 na první pozici Vaše hra: Fold. Sice máte eso, ale pokud vás někdo dorovná a na flopu eso trefíte, skoro na 100% prohrajete na kickera proti AJ, AQ nebo AK. S takovou handou se do hry v první pozici nepouštějte, pokud je v barvě, můžete dát jen call a doufat, že se levně podíváte flop.

AA na buttonu, před vámi 4 lidi jen callnuli blind 30. Vaše hra: Raise minimálně 150. Čtyři hráči už jsou ve hře, pokud byste raisnuli příliš málo, příliš byste riskovali dorovnání od mnoha hráčů a potenciální špatný flop. Velkou chybou by tu byl raise jen na 60 či 90 chipů. Kdyby foldnuli všichni, nevadí, sebrali jste ze stolu bez boje 165 chipů.

K-J ve střední pozici, před vámi raise v první pozici na 90 Vaše hra: Fold. Proti handám, se kterými raisují hráči z první pozice, jste výrazně horší, navíc i s párem na flopu si můžete naběhnout do AK nebo AJ. Schovejte si K-J na lepší příležitost, s tím je nejlepší být sám agresorem a nedorovnávat cizí raise.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *