Menu Zavřeno

Sázení na basketbal | 7 rad, které ti pomohou k zisku

Pokud máte rádi sázení na basketbal, ale pokud se vám ještě nepodařilo přijít na vítěznou formuli (nebo pokud vaše zisky nejsou takové, jak byste si představovali), určitě si přečtěte těchto 7 rad. Měly by vám pomoci ke zvýšení vaší úspěšnosti a k dosažení zisku, ať už při sázení na basketbal v základní části tak i při sázení během play-off.

Sledujte pohyb kurzů

Jakmile sázkovky vypíšou kurzy a vy budete mít vybranou sázku, nespěchejte s jejím vsazením. Vypsané kurzy vám prozradí, jakou pravděpodobnost dané události přiřazují bookmakeři. Následně se do sázení pustí široká veřejnost, která kurzy může vychýlit na vámi požadovanou stranu – pokud se tak stane, využijte toho a vsaďte si za výhodnější kurz.

Sledování pohybu kurzů bývá náročné, protože sázkař jen těžko odhadne, jak dlouho se kurz ještě bude zvyšovat (či zdali v následující sekundě spíše neklesne). Problém je také v tom, že ne vždy se kurzy pohnou vaším směrem. Budete-li ovšem trpěliví, tímto způsobem můžete při sázení na basketbal významně navýšit své zisky.

Zkontrolujte program

Toto platí především pro zámořskou basketbalovou ligu NBA. Během typické sezóny čítající 82 zápasů základní části se u každého týmu vyskytnou úseky, ve kterých budou nuceni odehrát více zápasů, než by bylo optimální.

Pokud tým bude hrát několik back-to-back zápasů během krátké doby, je zcela jasné, že se to může podepsat na jeho úspěšnosti. Pokud takový tým bude čelit celku, který je naopak dobře odpočinutý, můžeme se dočkat i slušného překvapení.

Věnujte pozornost sestavě

Basketbaloví hráči jsou značně vytěžováni. V NBA jsou nuceni odehrát obrovskou porci zápasů už v základní části, týmy z evropských soutěží se pak často zapojují i do evropských pohárů. Suma sumárum, za sezónu často odehrají obrovskou porci zápasů. Trenéři se kvůli tomu snaží své hráče šetřit, což znamená, že občas rotují sestavou. Proto byste si před sázkou na basketbal vždycky měli zjistit, kdo bude v základní sestavě.

Pokud v základní sestavě bude chybět hvězdný hráč, šance na výhru daného týmu se výrazně sníží. Občas se navíc stává (hlavně v některých evropských týmech), že klub má speciální sestavu pro ligové zápasy a pro Evropskou ligu.

Toto je velmi jednoduchý tip, při sázení na basketbal je ovšem hojně přehlížený. Není přitom nic horší, než si myslet, jak výhodnou sázku jste uzavřeli, abyste se za pár minut dozvěděli, že do zápasu nenastoupí dva hvězdní hráči. Proto vám radíme, nebuďte líní! Při sázení na basketbal vždycky nejprve zkontrolujte sestavu!

Najděte strategii, která vám vyhovuje

V sázkařské světě existuje velká spousta nejrůznějších sázkových strategií. Každá strategie má své klady a zápory, což je celkem pochopitelné, ovšem pokud strategie nefunguje, nemá sázení s ní smysl. Nejlepší způsob jak vytvořit svou vlastní fungující strategii sázení je začít sázet podle určitého klíče malé částky a postupně tento zvyk rozvíjet.

Jakmile se dostanete do formy a začnete rozumět dynamice hry i zákonitostem dané ligy a sezóny, snadněji vymyslíte způsob, jak dosáhnout zisku.

Zaměřte se na příslušné statistiky

Jakožto basketbaloví fanoušci určitě rádi zkoumáte počet bodů na zápas, počet doskoků na zápas nebo třeba počet asistencí. Jako sázkaři byste však měli sledovat i některé další statistiky, které vám dobrou příležitost pro sázku pomohou odhalit o něco lépe.

Mezi takové statistiky patří například počet zápasů, ve kterých byl pokryt daný handicap. Pokud sázíte na over/under, potom byste se měli soustředit na součet bodů jednotlivých týmů a na poslední trendy (počet overů/underů v posledních zápasech). Tyto statistiky vám pomohou ujistit se, že se daná sázka skutečně vyplatí.

Dělejte si záznamy

Říká se, že šílenství je, když někdo dělá to samé pořád dokola a očekává rozdílné výsledky. Tohle jsem si ověřil i při sázení. Během své sázkařské kariéry jsem zažil několik ztrátových sérií a nemohl jsem přijít na to, co se stalo. Když jsem si pak prohlédl historii, zjistil jsem, že sázím pořád stejně a přitom očekávám rozdílné výsledky.

Ambiciózní sázkař by měl sledovat své výsledky. Když budete sledovat, jak sázíte, můžete přijít na to, co vám vyhovuje a co ne (co vám přináší zisky nebo naopak ztráty). Vedení sázkových záznamů vám také pomůže pochopit trendy a vytvořit si dostatečné množství informací, na které se může spolehnout.

Každému, kdo se mě na sázení ptá, říkám, že se sázením se musí zacházet jako s malou společností. Každý ziskový podnik sleduje výsledky a to byste měli dělat i vy, pokud si sázením basketbal chcete vydělávat.

Nenechte se ovládat emocemi (nesázejte podle svého srdce)

Basketbal je hra. Pokud jste fanoušci, můžete být ovládáni jistými sympatiemi a antipatiemi. Nicméně při sázení na basketbal byste všechny tyhle emoce měli hodit za hlavu, protože kvůli nim budete mít zkreslený úsudek.

Držte se sázek, které jsou podložené statistikami a důkladnými sázkařskými analýzami. Naopak na sázky, které chcete udělat pouze na základě intuice, raději okamžitě zapomeňte. Takové sázky vám v dlouhodobém horizontu zisky nezajistí.

Také se nezapomeňte vyvarovat dohánění ztrát. Pokud jste měli těžký večer, během něhož jste prohráli větší množství sázek, pravděpodobně byste dál neměli sázet. Dejte si pauzu a k sázení se vraťte, až vychladnete.

Sázení na basketbal – závěr

Pokud při sázení na basketbal nedosahujete takových výsledků, které byste si představovali, doporučujeme vám změnit vaši sázkovou strategii na základě některého výše uvedeného tipu. Mělo by vám to pomoci k lepším výsledkům.

Pečlivě si hlídejte herní program, rotování sestavami a pohyby kurzů. Zaměřte se na skutečně důležité statistiky a nezapomeňte si zaznamenávat výhry a prohry. Jedině tak můžete dosáhnout úspěchu.

Kam dál?