Menu Zavřeno

Sázení na hokej | 5 tipů k uzavření výherní sázky

Chcete zvýšit své šance na výhru při sázení na hokej? Tak to vaše oči zabloudily na ty správné řádky! V následujícím článku vás seznámíme se zákonitostmi sázení na tento krásný a vysoce napínavý sport a přidáme tipy a triky, které vám v sázení pomohou.

Budete po přečtení této příručky okamžitě ziskoví? Přáli bychom si, abychom vám mohli odpovědět „ANO“, ale nebudeme vám lhát. Sázení na sport se ziskem bohužel tyto základní rady přesahuje. Je při něm nezbytné znát i další důležité koncepty (například hodnotu sázky), nicméně pokud budete ochotni tvrdě pracovat, tato příručka se může stát dobrým odrazovým můstkem k vaší první úspěšné sázkové strategii. Pusťme se do toho!

Vždycky se ujistěte, kdo bude chytat

Brankáři v hokeji mají na výsledek zápasu mimořádný vliv. Skvělý brankář dokáže vymazat i ten nejlepší útok v lize a to úplně sám, bez cizí pomoci. Brankář je tudíž tím nejdůležitějším hráčem na hřišti, proto si ho také všichni hráči střeží.

Většina hokejových týmů v bráně obvykle střídá dva brankáře s tím, že jeden je lepší. Někdy navíc může dojít ke zranění, které do hry pošle třeba i týmovou trojku. Rozdíl v kvalitě přitom může být (a často skutečně je) opravdu velký. Před každou sázkou na hokej byste proto měli zjistit, kdo bude chytat. Můžete narazit na nepříjemné překvapení.

Dejte pozor na případnou únavu a zranění

Únava a zranění jsou v hokeji často přehlíženy, nicméně právě tyto dva prvky mohou udělat výrazný rozdíl. Hokej je fyzicky náročná hra. Únava a zranění se v ní postupem sezóny kupí. Když se k tomu přidá zhuštěný program, kdy hráči musí odehrát třeba tři zápasy během čtyř dnů (typicky v NHL) a k tomu ještě cestují na delší vzdálenosti, je docela jasné, že se to na výkonu týmu může projevit. Proto vždycky raději zkontrolujte, jaký program má daný tým za sebou, případně zdali kvůli zranění nepřišel o klíčové hráče.

Pozor! V hokeji se běžně stává, že hráč je zraněný, ale přesto do zápasu nastoupí. Stává se to především v play-off, kde jde o všechno. V těchto případech hráč sice nebude chybět na soupisce, ale kvůli zranění nepodá takové výkony. I takové situace si dobře pohlídejte.

Nepřeceňujte statistiky

Statistiky jsou pro úspěšné sportovní sázení nesmírně důležité, na druhou stranu si z nich sázkař musí umět vybírat. Cílem sportovního sázkaře by měly být přesné a relevantní statistiky.

Přesné statistiky

Práce s přesnými statistikami je vůbec to nejdůležitější. Pokud budete pracovat s nepřesnými čísly, celá vaše strategie se brzy rozpadne (a to i pokud bude skvělá). Samozřejmě přitom neříkáme, že byste si každé jedno číslo měli hodit do kalkulačky a přepočítávat. Pouze na vás apelujeme, abyste si vybírali důvěryhodné zdroje, případně abyste jednou za čas zkontrolovali věrohodnost vámi využívaného webu.

Abyste předešli nepříjemnostem, doporučujeme vám velké a lety prověřené stránky s mezinárodním přesahem jako je například Livesport, ESPN atd. U těchto stránek máte jistotu, že informace jsou přesné (a že pokud už by nastala chyba, byla by rychle opravena). Další důvěryhodné informační zdroje vhodné pro sázení na většinu sportovních odvětví najdete v tomto seznamu.

Relevantní statistiky

Pokud patříte mezi statistické nadšence, nemohli jste se narodit v lepší době. V současné chvíli jsme statistikami prakticky zavalení, ve vybraných sportovních událostech existují statistiky prakticky na vše. To s sebou ovšem přináší i jisté nebezpečí, protože ne všechny statistiky jsou ke sportovnímu sázení vhodné.

Tak například, pomůže vám vědět, že daný tým prohrál 4 z 5 venkovních zápasů hraných venku, první čtvrtek po Velikonocích? Asi ne. Takové statistiky jsou sice dobré pobavení, o pravděpodobnosti daného týmu na vítězství vám ovšem neřeknou vůbec nic. Zaměřujte se proto vždy pouze na relevantní statistiky. Ušetří vám to práci a zvýší vaši úspěšnost v sázení.

Zkontrolujte útočné lajny

Útočná lajna je uskupení tří útočných hráčů, kteří na ledě hrají spolu. Složení útočných lajn se v průběhu sezóny může měnit, ať už kvůli zranění, nebo třeba ze snahy o nalezení lepší rovnováhy v týmu (a chemie). Složení lajn se může měnit dokonce i v průběhu samotné hry, přičemž trenéři mohou sáhnout i k rozdílnému nasazování proti soupeřovým lajnám. A z toho vyplývá, proč je složení lajn tak důležité.

Pokud chcete odhadnout, jak tým bude hrát, musíte vědět, jak jsou sehrané jednotlivé lajny. Také byste měli vědět, co od které lajny čekat (některé lajny jsou čistě útočné, jiné se nasazují, aby bránily v útoku soupeře). Lajny jsou také hodně o chemii. Některé lajny nebudou hrát dobře, ani pokud budou složeny z TOP hvězd. Naopak někteří jinak nevýrazní hráči budou při hře se správným spoluhráčem podávat neobyčejné výkony.

Podržte se dobré formy

Forma je v profesionálním sportu stejně důležitá, jako samotná kvalita týmů. Tým, který se dostal do dobré formy, dokáže opakovaně porážet týmy mnohem lepší. A naopak, týmy se špatnou formou budou prohrávat i zápasy s týmy, které svou kvalitou jinak přesahují.

Aktuální forma v hokeji je krátkodobější záležitostí, než forma ve fotbale. V hokeji je pro formu relevantní pouze údaj z posledního týdne, až 14ti dnů (tj. asi posledních 5 zápasů). Existují sázkaři, kteří sázejí pouze na základě formy, to ovšem nepovažujeme za tu nejlepší strategii sázení. U formy je ošemetné, že pokud se týmu dlouhodobě daří, sázkaři na ně ve velkém sází, takže bookmaker obvykle nabízí nevýhodný kurz.

Další nepříjemností formy v hokeji je fakt, že tento sport přináší vysokou varianci. To znamená, že i pokud hraje tým opravdu skvěle, může se snadno stát, že ho porazí tým s mnohem horší kvalitou i formou, čistě náhodně. Formu tedy při sázení na hokej vždycky mějte na paměti, ale na druhou stranu ji nepřeceňujte.

Sázení na hokej – vždycky hledejte příležitost pro value bet

Cílem každého ziskového sázkaře by mělo být hledání výhodných kurzů. Jak už víte z našeho předešlého článku, výhodný kurz je takový kurz, který je vyšší, než jaký by měl vzhledem k pravděpodobnosti být. To znamená, že pokud při sázení nenarazíte na výhodný kurz, neměli byste sázet. Raději si počkejte na další příležitost, kdy dostanete výhodnou cenu.

Sázení na hokej – závěr

V tomto článku jsme vám pouze naznačili, jak je hokej komplexní a co všechno byste při sázení na hokej mohli/měli zvážit. Není podmínkou, abyste do své strategie sázení zahrnovali všechny tyto údaje. Záleží pouze na vás a na vašem zkoumání, s kterými statistikami a údaji budete mít ty nejlepší výsledky. Jisté je pouze to, že s většinou těchto statistik se při vytváření přesné sportovní analýzy prostě neobejdete.

Kam dál?