Menu Zavřeno

Česká Extraliga | 10+1 informace o nejlepší české soutěži

česká-extraliga

Máte rádi hokej? Tak to vám česká Extraliga nemůže utéct! Nejlepší hokejová liga v Česku nabízí každoročně desítky skvělých hokejových zápasů. Stačí si jenom vybrat. V tomto článku vám dáme všechny potřebné informace o české Extralize.

Co je česká Extraliga?

Česká Extraliga, které se říká také Česká hokejová Extraliga, či oficiálně Extraliga ledního hokeje (zkratka ELH) je nejvyšší hokejová soutěž v České republice. Jedná se o tzv. prolínací soutěže, tzn. nejhorší tým z této ligy sestupuje do první ligy (druhé nejvyšší hokejové ligy v Česku), zatímco nejlepší tým z první ligy postupuje nahoru.

Hlavním sponzorem české Extraligy je sázková kancelář Tipsport. V současné chvíli se proto naše nejvyšší hokejová soutěž jmenuje Tipsport Extraliga, zatímco druhá nejvyšší soutěž se vzhledem k jejímu sponzorovi označuje jako Chance liga.

💡Čti také: Jak sázet na hokej?

Česká Extraliga – formát soutěže

Česká Extraliga se hraje systémem každý s každým a to jeden zápas doma a jeden venku. První 4 týmy postupují do vyřazovací části přímo, dalších 8 týmů si to potom o účast v play-off rozdá v předkole. Play-off české Extraligy se hraje na 4 vítězné zápasy a maximálně 7 her.

Hokej Extraliga 2021/22 – kdo vyhraje?

Česká Tipsport Extraliga v sezóně 2021/22 sestává z 15 týmů. První zápasy Tipsport Extraligy 2021/22 začínají v pátek 10. září 2021.

Největším favoritem na výhru základní části/titulu ročníku 2021/22 je úřadující mistr Třinec, který titul vyhrál už dva ročníky po sobě (s pauzou v roce, kdy se soutěž nedohrávala kvůli koronaviru). Kurz na výhru Třince činí 4,20. Mezi další velké favority patří Sparta Praha (kurz 4,00) a Bílí Tygři Liberec (kurz 7,00).

Tipsport největší komunita sázkařů zatím jednohlasně věří ve výhru Liberce, druhá je potom Sparta a třetí Třinec.

Tipsport Extraliga online – kde sledovat live streamy z Tipsport Extraligy?

Některé zápasy Tipsport Extraligy budou stále k dispozici v nabídce veřejnoprávní televizní stanice ČT Sport, bude se ovšem jednat pouze o několik málo zápasů. Z nabídky ČT Sport nadobro zmizely páteční extraligové zápasy, zůstávají však sobotní předehrávky a občas se můžeme dočkat také středečních zápasů.

Všechny zápasy Tipsport Extraligy budou i nadále vysílány na O2 TV. Předplatné této kabelové televize však není levné, proto vám doporučujeme ještě jednu skvělou možnost. Jedná se o live streamy sázkových kanceláří Tipsport a Chance, které nabízejí taktéž všechny extraligové zápasy, navíc zdarma.

Abyste v Tipsportu a Chanci mohli sledovat všechny extraligové zápasy zdarma, stačí se pouze zaregistrovat a měsíčně vsadit alespoň za 30 korun. Obě tyto sázkové kanceláře přitom nabízejí peníze za registraci zdarma, takže pro splnění této podmínky není třeba vkládat své vlastní peníze. Přenosy v Tipsportu a Chanci jsou tak skutečně zdarma.

Live streamy v Tipsportu a Chanci najdete v záložce „Live“, samozřejmě po přihlášení na váš sázkařský účet. Následně si vyberete zápas, který chcete sledovat a klikněte na něj. Všechny zápasy české Extraligy na Tipsportu a Chanci jsou doplněny českým komentářem.

Rozpis Hokej v TV Extraliga najdete přímo na stránkách České televize (bude doplněn, až bude program známý).

Tipsport Extraliga tabulka

Tabulka Tipsport Extraligy se neustále mění. Pro aktuální postavení týmů, počty gólů a potažmo i počty overů a underů, vám doporučujeme využívat některou věrohodnou výsledkovou platformu. V naší redakci využíváme především výsledkové zpravodajství Livesport, kde najdete všechny potřebné informace včetně střelců gólů a některé zajímavé statistiky jako je počet vyloučení, úspěšnost brankářů, počet střel atd.

ELH tabulka je k dispozici také na stránkách sázkových kanceláří Tipsport a Chance. Tato tabulka je ovšem pouze statistická (neukazuje možné postavení po dohrání zápasů) a také zde nenajdete možnost posílat si notifikace v případě gólů.

Tipsport livescore tedy můžete sledovat pouze za pomoci trackeru, tedy softwarového pomocníka, který zobrazuje výsledky a zhruba i aktuální dění na hřišti. V tomto případě se ovšem musíte připravit na jisté zpoždění. Výsledky na Livesportu jsou rychlejší a komplexnější. Tipsport livescore tak lze používat spíše jako doplněk při sledování samotných streamů.

Jak sázet na Tipsport Extraligu?

Sázení na Tipsport Extraligu může být velice přínosné, musíte však znát základní tipy a triky pro sázení na hokej a být neustále informovaní o aktuálním dění v jednotlivých týmech. Nejlepší zpravodajský portál věnující se Tipsport Extralize je hokej.cz. Na tomto portálu najdete všechny důležité informace z Tipsport Extraligy a to navíc zavčasu.

Dřívější ročníky České hokejové Extraligy:

Tipsport Extraliga 2020/21

Tipsport Extraligu v ročníku 2020/21 vyhrál Třinec, tedy v pořadí druhý nejúspěšnější tým základní části. Třinec ve finále porazil Liberec celkem jednoznačně 4:1 na zápasy.

Tipsport Extraliga 2019/20

Tipsport Extraliga 2019/20 se nedohrála kvůli koronavirové pandemii. Základní část ročníku vyhrál Liberec s 9bodovým náskokem na Třinec a 10bodovým náskokem na pražskou Spartu. V osmifinále se odehrály pouze dva zápasy a pak bylo play-off zrušeno.

Tipsport Extraliga 2018/19

Českou Extraligu v sezóně 2018/19 vyhráli Oceláři Třinec, když ve finále play-off porazili Bílé tygry z Liberce 4:2 na zápasy. Tyto dva týmy obsadily také první dvě místa základní části – Liberec byl první se 101 body, Třinec druhý s 99 body.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *